E-dergi
e-dergi
Ana Sayfa

Vitra, Design Turkey 2010’da İki Ödül Aldı

Vitra, endüstriye yön gösterecek yaratıcı fikirleri teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması 2010” kapsamında iki kategoride birden ödüle layık görüldü.

Ross Lovegrove imzalı Freedom Koleksiyonu, “Üstün Tasarım Ödülü” kategorisinde 1.’lik ödülüne; Vitra T70 Duş Teknesi ise “İyi Tasarım Ödülü” kategorisinde 2.’lik ödülüne layık görüldü.

Türk Seramik Sektöründe ilk Enerji Yönetim Belgesi Vitra’nın
Sürdürülebilir kalkınmayı bir yaşam felsefesi olarak benimseyen Eczacıbaşı Topluluğu’nun kuruluşlarından Vitra, elli yılı aşkın süredir sektöründe gerçekleştirdiği öncü çalışmalara bir yenisini ekledi. Vitra’nın Bilecik Bozüyük’teki tesisi, Türk Standartları Enstitüsü’nün denetimlerinden sıfır hatayla geçerek, Türk seramik sektörünün ilk TS EN 16001 Enerji Yönetim Sistemi belgesine sahip oldu.

Eczacıbaşı Hijyen Projesi Kars Arpaçay YİBO’ya Uzandı
Eczacıbaşı Topluluğu’nun Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’nın (YİBO) fiziki şartlarını iyileştirmek hedefiyle Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle yürüttüğü Eczacıbaşı Hijyen Projesi kapsamında, Kars Arpaçay YİBO’daki çalışmalar tamamlandı. Okulun tesisat altyapısının MEB tarafından onarılmasının ardından, yatakhane ve derslik bölümlerindeki temizlik alanları ile yemekhaneyi kapsayan toplam 775 metrekarelik alan, VitrA ve Artema’nın ürünleriyle yenilendi.

Vitra, Dünya Mimarlık Festivali’ne “Doğaya Saygılı” Standıyla Katıldı
Vitra, 3-5 Kasım 2010 tarihlerinde Barselona’da düzenlenen Dünya Mimarlık Festivali’ne sponsorluk desteği verdi. Uluslararası mimarlık çevrelerinin büyük ilgi gösterdiği festival, farklı kategorilerde verilen ödüllerin ve seminerlerin yanı sıra “Dönüşüm” temalı sergisiyle de dikkat çekti. Festivalde, Vitra’nın sürdürülebilirlik felsefesiyle tasarladığı standı, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Geri
CatiVeCephe:SagMenu