E-dergi
e-dergi
Haberler

İMSAD'ın Yeni Başkanı Hüseyin Bilmaç


İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 3 Şubat Perşembe günü Swissotel The Bosphorus’da yapıldı.

Toplantıda Hüseyin Bilmaç İMSAD Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliğiyle seçildi. Dört yıldır başkanlık görevini yürüten Orhan Turan’ın ardından, 2011-2013 yılları arasında İMSAD’da başkanlık yapacak olan Hüseyin Bilmaç, aynı zamanda Eczacıbaşı Koramic Yapı Kimyasalları A.Ş. Genel Müdürü, Türk Belçika - Lüksemburg Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi, BJK Kongre Üyesi, İntema A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve İzoder Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

İMSAD’ın yeni Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer alıyor:
Hüseyin Bilmaç (Başkan) / Eczacıbaşı Koramic Yapı Kimyasalları
Orhan Turan / ODE Yalıtım
Oktay Alptekin / Pimaş Plastik
Levent Akgerman / AKG Yalıtım
Atalay Gümrah / Eczacıbaşı Yapı Gereçleri
Ferdi Erdoğan / Kalekim
Tayfun Küçükoğlu / Betek
Muzaffer Kayhan / Nuh Çimento
Dündar Yetişener / Fibrobeton
Nuri Bulut / İzocam
Murat Şener / Yapı Merkezi Prefabrikasyon
Dr. Veysel Yayan / DÇÜD
Ertuğrul Şen / İZODER
Kenan Aracı / TALSAD
Nesim Zamla / İSKİD

İMSAD, Sektörün 2011-2015 Hedeflerini Açıkladı
2010 yılında ekonomik krizin etkilerini üzerinden atan ve yılı yüzde 15,1 oranında büyümeyle kapatan inşaat sektörü 10,8 milyar dolar reel katma değere ulaştı. Net ihracatçı yapısı ve istihdam odağı olması gibi özellikleriyle dikkat çeken inşaat malzemeleri sanayisi ise 68,1 milyar TL’lik üretim hacmiyle ekonominin lokomotifi olmaya devam etti.
İMSAD için Etiplan Araştırma Şirketi tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sektöründe Dağıtım Kanallarının Geleceği Araştırması’nın ekonomik verilere yer verilen ilk bölümü sonuçlarına göre, inşaat sektörünün 5 yıllık ortalama büyüme hızı yüzde 13,6 olacak.
Aynı dönemde GSYH yıllık ortalama artışının ise yüzde 5 civarında seyretmesi bekleniyor. Araştırmada, yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinde, gelecek beş yıl için ortalama yıllık artış hızının yüzde 12,8’e, 2015 yılında iş hacminin 40,4 milyar dolara ulaşacağı öngörüldü.

Yapı Sektörü 100 Milyar Dolarlık İhracat Hedefine Megabuild Fuarı ile Ulaşacak
2023 yılında 100 milyar dolarlık ihracat yapmayı planlayan inşaat malzemeleri sanayi, bu amaca ulaşmak için çalışmalarını hızlandırdı. 2023 yılında dünya yapı malzemeleri ihracatında üçüncülüğe oynayan sektör, CNR Ekspo Fuarcılık işbirliği ile hayata geçireceği Megabuild Fuarı ile bu hedefine hız verecek. İMSAD ve CNR, Megabuild Avrasya Yapı Ürünleri Fuarı için düğmeye bastı. “Dünya Yeniden Kuruluyor” teması ile CNR Expo Fuar Merkezi’nde 8-11 Eylül 2011’de 120 bin metrekare alanda düzenlenecek fuara 1000’den fazla katılımcı ve 50 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi bekleniyor.

Geri