E-dergi
e-dergi
Ana Sayfa
Türk Ytong'da Bayrağı F. Fethi Hinginar Devraldı

Türk İnşaat Sektörünün köklü ve lider kuruluşu Türk Ytong’da, 24 Nisan 2012’de yapılan Genel Kurul sonrasında, Yönetim Kurulu’nda görev değişikliği gerçekleşti.

Uluslararası bir marka ve ürün olan Ytong’un 60’lı yıllarda Türkiye’ye getirilmesi, ısı yalıtımı, enerji tasarrufu, deprem güvenliği sağlayan yepyeni bir malzemenin Türk İnşaat sektörüne kazandırılması amacıyla Türk Ytong Sanayi A.Ş.’ni kurarak, bugünkü başarısına ulaştıran Başkan Bülent Demiren, Başkan Vekili H. Sedat Üründül, Üye M. Hikmet Günay, Üye M. Halûk Emiroğlu ve Üye Adnan R. Görkem görevlerinden ayrılarak yeni oluşturulan Divan Heyetine seçildi.

Türk Ytong’un yeni Yönetim Kurulu ve görev dağılımı aşağıdaki şekilde belirlendi:

Yönetim Kurulu Başkanı: F. Fethi Hinginar
Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Mur. Üye: Nükhet Demiren
Yönetim Kurulu Üyesi: Jan Buck-Emden
Yönetim Kurulu Üyesi: Günter Schimscha
Yönetim Kurulu Üyesi: Ömer A. Üründül
Yönetim Kurulu Üyesi: Zeynep Emiroğlu Kaynakçıoğlu
Yönetim Kurulu Üyesi: Duran Uğur

Başkan Hinginar, yaptığı açıklamada; “33 yıldır değişik Yönetim kademelerinde görev aldığım Şirketimizin, Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmek benim için çok büyük bir gurur ve onurdur. Kuruluşunun 49. yılında, kurum kültürü, kalitesi ve daima daha iyiyi, daha büyük başarıyı hedefleyen anlayışı ile hem ülkemizde, hem de yurt dışında saygınlığını her geçen gün artıran Şirketimizi, birlik, beraberlik ve çağdaş bir yapı içinde daha ilerilere götürmek için var gücümüzle gayret göstereceğiz.” dedi.

F. Fethi Hinginar kimdir?
1946 yılında İstanbul’da doğan F. Fethi Hinginar, Sultanahmet Ticaret Lisesi ve daha sonra İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden 1968 yılında mezun oldu. 1970-79 yılları arasında Türk Philips Tic. A.Ş.’de değişik kademelerde görev aldı.  Bu tarihten sonra Türk Ytong’da Mali ve İdari işler Müdürü ve 1990 yılından 2004 yılına kadar Genel Müdür, 2004 – 2012 yılları arasında ise Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görev yaptı.

24 Nisan 2012’deki Genel Kurul’da Türk Ytong’da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Hinginar, aynı zamanda Gaziantep Ytong A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi ve Evren Zincir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir.

Milli Prodüktivite Merkezi tarafından 1993 yılının başarılı 6 İşadamından biri seçilen F. Fethi Hinginar, 1997 yılında da Genç Yönetici ve İşadamları Derneği “GYİAD” tarafından seçilen Türkiye’nin En İyi 50 Yöneticisi arasında yer aldı.

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Başkanı, Avrupa Gazbeton Üreticileri Birliği (EAACA) Yönetim Kurulu üyesi, Türkiye Toprak, Seramik, Çimento ve Cam Sanayi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Finans Kulüp Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Hinginar, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.
CatiVeCephe:SagMenu