E-dergi
e-dergi
Ana Sayfa
Ödüller Sahiplerini Buldu!..

Yalıtım dergisi tarafından bu sene 9.’su düzenlenen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile Çatı&Cephe dergisi tarafından ilki organize edilen “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri”nin töreni Yapı İstanbul Fuarı’nda gerçekleştirildi.

 


Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri
Yılın Yatırımı:
ONE FLEX Tesisleri / Das Kauçuk ve Plastik San. Tic. Ltd. Şti.
Yılın Isı Yalıtımı Ürünü:
Rockmanto Taşyünü Mantolama Sistemi / Mardav A.Ş.
Yılın Su Yalıtımı Ürünü:
Köster KB PUR 560 / Köster Yapı Kimyasalları A.Ş.
Yılın Ses Yalıtımı Ürünü:
İzober Taşyünü Prefabrik Boru / Beşler Tekstil San. ve Tic. A.Ş.
Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü:
İzober Taşyünü Prefabrik Boru / Beşler Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

B2B Medya dergilerinden Yalıtım tarafından bu sene 9.’su düzenlenen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ile Çatı&Cephe dergisi tarafından ilki organize edilen “Çatı&Cephe Malzemeleri Ödülleri”nin töreni 3 Mayıs Perşembe günü, Yapı İstanbul Fuarı’nda gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Çiğdem Tunç’un yaptığı törende “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” kapsamında Das Kauçuk, Mardav, Köster ve İzober; “Çatı&Cephe Malzemeleri Ödülleri” kapsamında ise Fibrobeton, HILTI, BTM ve Dörken Sistem firmalarına ödülleri takdim edildi.

Açılış konuşmasına, konukları, dünyaya ve çevreye duyarlı olmaya çağırarak başlayan Çiğdem Tunç, yalıtım ve çatı&cephe sektörlerinin enerji verimliliği konusundaki önemine vurgu yaptı. Bu çerçevede, dünya üzerindeki yaşam hakkı olan tüm canlılara güzel bir dünya bırakılması çağrısında bulunan Tunç, konuşmasının ardından B2B Medya Genel Müdürü İsmail Ceyhan’ı sahneye davet etti. İsmail Ceyhan, B2B Medya’nın genç ve dinamik bir yayın grubu olduğunun altını çizerek, B2B Medya bünyesinde Yalıtım ve Çatı&Cephe’nin yanı sıra Türkiye’nin ilk sürdürülebilir yapı teknolojileri dergisi olan Yeşil Bina, Su&Çevre, Tersane ve Boat Builder gibi dergilerin de bulunduğunu belirtti. Sektörel dergilerin pek cesaret edemediği ve göze alamadığı Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ve Çatı&Cephe Malzemeleri Ödülleri gibi ödül organizasyonlarının şeffaf, demokratik, spekülasyona ve manipülasyona yer vermeyen yöntemlerle sürdürüldüğünü vurgulayan Ceyhan, “Yalıtım ve çatı&cephe sektörlerini medeni ve kültürel açıdan seçkin bir topluluk olarak görüyoruz. Biz de dergi olarak elimizi taşın altına koyduk. Demokratik yöntemlerle sektör kendi iradesini kullanarak, kendi kararıyla ödül kazananları belirliyor. Dolayısıyla ödüller büyük bir saygınlığı da beraberinde getiriyor. Her sene hem adaylarda hem de okur oylarında artışlar görüyoruz. Bu da ödüllere olan ilginin yükseldiğini gösteriyor. Ayrıca aday firmaların da bu süreci ciddi olarak yönetmesi gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Seçici Kurul toplantılarının, bir ifade fırsatı yarattığını görmeleri gerekiyor. Bu sene sizden aldığımız güven ve sektörün önde gelen temsilcilerinin destekleriyle, diğer dergimiz olan Çatı ve Cephe’nin de benzer bir organizasyon yapmasını planladık ve Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nin startını verdik. Bunun için de ayrıca çok heyecanlıyız. Söz konusu organizasyonda yanımızda ÇATIDER gibi büyük bir müttefikimiz var. ÇATIDER yöneticilerine değerli işbirlikleri için sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Bilmaç:
“Unutamayacağım bir moral kaynağı olmuştu”     
     
İsmail Ceyhan’ın konuşmasının ardından “Yılın Yatırımı” ve “Yılın Isı Yalıtım Ürünü” ödüllerini vermek üzere sahneye davet edilen İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bilmaç, yaptığı konuşmada “Burada dostlarla, sektörü temsil eden firmalarla beraber olduğum için çok mutluyum. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin benim için büyük bir önemi var. 2005 yılında çok sevdiğim babamı kaybettim. O yıl, hayatımın en önemli dönüm noktalarından birinde, bu ciddi kaybın acısını yaşarken Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri kapsamında ‘Yılın Profesyoneli’ seçilmem ve Eczacıbaşı Koramik Yapı Kimyasalları olarak da ürün ödülleri almamız, benim için çok önemli bir moral kaynağı olmuştu. Yaşadığımız acı ve tatlı şeylerin arasında benim için önemli olan ve sektörde güzel şeyleri yapıldığı çok az organizasyon gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla böyle hoş şeylere sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Organizasyon kapsamında yapılan işin ciddiyetine inanıyorum, olaylara mantıklı ve bilimsel yaklaşıldığını biliyorum. Sektörün bu işe sahip çıkması lazım. Okur oyları manipülasyona açık olabiliyor ama sonuçta Seçici Kurul, yani sektörün kendisi, kendi içinden özel şeyleri destekliyor, seçiyor... Aramızda çok değerli sektör temsilcileri var ve çok kaliteli eserler ortaya koyuyorlar. Bugün inşaat malzemeleri sektörü çok önemli bir yere geldi. İnşaat malzemeleri Türkiye sınırlarını aştı, dünyanın her yerinde Türk inşaat malzemeleri kullanılıyor. Birçok üründe dünyada ilk onun içerisindeyiz. Uzun yıllar kendimizi bu sektöre verdik. İnşaat malzemeleri sektörünün öncü firmalarının kendi firma bayraklarının yanında Türk bayrağını da yurtdışında dalgalandırmalarını görmek beni çok mutlu ediyor. Bu ödülleri kazanan firmalara ve herkese hayırlı olmasını diliyorum. Dönüm noktası yaratacak kadar potansiyeli olan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’ni alan arkadaşlarımız eminim ödülleri odalarının önemli köşelerine koyarak uzun yıllar sergileyecekler” ifadelerini kullandı.

Bilmaç’ın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Yılın Yatırımı Ödülü’nü Oneflex tesisleriyle kazanan Das Kauçuk ve Plastik San. Tic. Ltd. Şti. Ortağı ve Genel Müdürü Ömer Sirkeci, ödülü almalarında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti ve ödüle layık olmaya çalışacaklarını vurguladı.

Yılın Isı Yalıtım Ürünü Ödülü’nü Rockmanto Taşyünü Mantolama Sistemi ile kazanan Mardav Yalıtım firmasının genel müdür yardımcısı Alper Doğruer ise yaptığı konuşmada, “Türkiye, inşaat sektörü açısından bu coğrafyanın parlayan yıldızı olmaya devam ediyor. Bu sektör içinde de özellikle yalıtım sektörü bazı sorunları olmasına rağmen çok hızlı büyüyor. Bu ödüllerin bize motivasyon anlamında çok büyük bir katkısı oldu. Çünkü büyüyen sektörde zaman zaman sorunlarla karşılıyoruz. Yıllardır bu sektörün içerisindeyiz. Bazen enerjimiz düşüyor. Böyle zamanlarda Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri moralimizi oldukça yükseltiyor. Tekrar çalışmak, motive olmak adına çok büyük bir destek veriyor. Bu ödülün sektör temsilcileri tarafından değerlendirilip verilmesi bizim için ayrı bir gurur kaynağı oluyor. Bu anlamda katkılarınızdan dolayı öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Çok teşekkürler...” dedi.

 Cemal Gökçe:
“Önemsediğimiz bir çalışma...”

Alper Doğruer’in konuşmasının ardından Yılın Su Yalıtımı Ürünü Ödülü ve Yılın Ses Yalıtımı Ürünü ödüllerini takdim etmek üzere kürsüye davet edilen İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe, Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin hem İnşaat Mühendisleri Odası olarak hem de meslekten bir profesyonel olarak çok önemsedikleri bir çalışma olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Yalıtım sektöründe çalışan meslek insanlarının ürettikleri çalışmaları yakından izliyoruz. İnşaat mühendisliği ile yalıtım sektörü iç içe, yakın alanlar. Çünkü bilindiği gibi yapı ve zemin ilişkisi güvenli yapı üretmenin ilk halkası. Zemin-çatı ilişkisi, yapıların kalitesini ve dayanıklılığını gösteren yine ilk ve son halkalar. Bu çerçevede yalıtım sektörü İnşaat Mühendisleri Odası ve inşaat mühendisleri açısından son derece önemli bir alan. Emeği geçen, çaba harcayan herkesi kutluyorum. Ülkemizin müteahhitleri ve mühendisleri dünyanın her yerinde önemli projelerin, yapıların altına imza atıyorlar ve son derece kaliteli yapılar inşaa ediyorlar. Ama ne yazık ki ülkemizde yıkımlarla, can kayıplarıyla karşılaşıyoruz. Bunun bir çelişki olduğunu düşünüyorum. Bu fuarda gördüklerimiz, yaşadıklarımızla bir uyum içerisinde değil... İstanbul başta olmak üzere ülkemizin önemli kentlerinde son derece büyük yapılar inşa edilmeye başlandı. Bu yapılar gerçekten mühendislik örneği yapılar. Ama ne yazık ki dünyanın sayılı ülkeleriyle yarışabilecek bir deprem yönetmeliğine sahip olmamıza karşın yüksek yapılarla ilgili yönetmeliğin ortaya koyulmaması, bu tür çalışmaları zayıflatıyor. Umuyorum ki güvenli, yaşanabilir bir çevre oluşturabiliriz. Ben bu noktada Yeşil Bina dergisini de çok önemsiyorum. Biz de İnşaat Mühendisleri olarak bu tür yayınlardan çok yararlanıyoruz. Başarılarınızın devamı diliyorum...”

Köster KB Pur 560 ürünü ile Yılın Su Yalıtım Ürünü Ödülü’nü kazanan Köster Yapı Kimyasalları’nın Türkiye Satış Müdürü Selahattin Özüpek ise “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde Köster olarak üçüncü kez üst üste ödül alma başarısı gösteriyoruz. Bununla ilgili hem mutluluk hem de gurur duyuyoruz. Dolayısıyla bizleri buna layık gören herkese çok teşekkür ediyoruz. Böyle anlamlı bir ortamda, önemli bir topluluk karşısında şükranlarımızı sunuyoruz. Köster olarak sektörümüzün doğrularına yönelik faaliyetlerimize devam edeceğiz...”

İzober Taşyünü Prefabrik Boru ürünüyle Yılın Ses Yalıtım Ürünü Ödülü’nü alan Beşler Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Harun Hasyüncü ise yaptığı konuşmada, “İzober olarak 2008 yılında yine Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri kapsamında Yılın Ses ve Yangın Yalıtım Ürünü ödüllerini almıştık. Aslında bu ödülün başka bir manası var. Bizim hammaddemiz taş. Aldığımız ödül de taş. Arkadaşlarımız bundan iyi bir hammadde olur mu diye soruyorlar. Biz de hayır, bundan çok iyi bir gurur kaynağı olur diyoruz. Herkese teşekkür ediyorum...” ifadelerini kullandı.

Sadık Özkan:
“Yangın yalıtımı istenilen düzeyde değil”

Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü Ödülünü vermek üzere sahneye davet edilen Yalıtım dergisi Yayın Danışmanı Mimar Sadık Özkan ise şöyle konuştu: “1996 yılında sektörde faaliyet göstermeye başladım. O zamanlar, seçeceğim konu üzerine iki seçenek üzerinde duruyordum. Bunlar yangın ve ses yalıtımıydı. Şimdi keşke yangını seçseydim diye hayıflandığım oluyor. Çünkü Türkiye’de, diğer yalıtım konularında belirli ilerlemeler kaydetmesine rağmen, yangın yalıtımı konusundaki gelişme ne yazık ki istenilen düzeyde değil. Yangın yalıtımını hem insanlara yeterince anlatamıyoruz hem de ürün çeşitliliği anlamında eksiklikler yaşıyoruz. Umarım bundan sonraki süreçte yangın yalıtımına da önem verilir ve daha yeni ürünler, daha farklı firma ve markalarla karşılaşırız. Katıldığınız için teşekkür ediyorum...”
Sadık Özkan’ın konuşmasından sonra Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü Ödülü’nü İzober Taşyünü Prefabrik Boru ile kazanan Beşler Tekstil Genel Müdürü Harun Hasyüncü yeniden sahneye davet edildi. Hasyüncü, ürünü pazara sunan Mardav A.Ş.’ye ve B2B Medya’ya teşekkür etti.

 

Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri de Sahiplerini Buldu

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin ardından başlayan ve Çatı&Cephe dergisi tarafından bu sene ilki düzenlenen Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri ise yine Çiğdem Tunç tarafından sunuldu.

 Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri
Yılın Cephe Malzemesi / Sistemi:
Fibrobeton Multiform / Fibrobeton Yapı Elemanları San. İnş. ve Tic. A.Ş.
Yılın Cephe Sistem Bileşeni:
HILTI CFS-SP WB Yangın Durdurucu Derz Dolgu Spreyi / HILTI
Yılın Çatı Kaplama Malzemesi / Sistemi:
BTM Shingle Dragon / BTM A.Ş.
Yılın Çatı Sistem Bileşeni:
Delta Floraxx / Dörken Sistem A.Ş.

Tunç ilk olarak, açılış konuşmasını yapmak ve Yılın Cephe Malzemesi ile Yılın Cephe Sistem Bileşeni ödüllerini vermek üzere ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Atila Gürses’i sahneye davet etti. Gürses konuşmasında, çatı sektörünün Türkiye’de 2.5 milyar dolarlık bir hacme ulaştığını fakat buna rağmen uygulama alanındaki sorunların tam anlamıyla çözülemediğini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “Cephe ile ilgili de bir  iki şey söylemek istiyorum. Maalesef cephe malzemeleri üreticileri bir dernek haline dönüşemedi ve sektör çok büyük olmasına rağmen bir güçbirliği oluşturulamıyor. Biz ÇATIDER olarak bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Öyle zannediyorum ki diğer kardeş dernekler de destek vereceklerdir. Umuyorum yakın bir gelecekte cephe malzemeleri üreticileri bir dernek oluşturacaklar ve sektörü daha da geliştirecekler...”

Multiform ürünüyle Yılın Cephe Malzemesi Ödülü’nü alan Fibrobeton firmasının Satış ve Pazarlama Grup Müdürü Abut Özsezikli, Fibrobeton’un cephe konusunda sürekli yeni ürün ve sistemler geliştiren bir firma olarak sektöre hizmet ettiğini vurguladı ve Çatı&Cephe dergisi okurları ile Seçici Kurul üyelerine, kendilerini bu ödüle layık gördükleri için teşekkür etti.
Yılın Cephe Sistem Bileşeni Ödülü’nü, CFS-SP WB Yangın Dondurucu Derz Dolgu Spreyi ile kazanan HILTI firmasından Kimyasallar Grup Ürün Müdürü Funda Kartal Arkadakalmaz ise yaptığı konuşmada, “Öncelikle B2B Medya’ya böyle bir yarışmayı organize ettiği için çok teşekkür ediyorum. Ardından ürünümüze oy veren okuyucular ile Seçici Kurul üyelerine de pozitif oyları için çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl Yalıtım dergisinin düzenlediği Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü Ödülü’nü almıştık. Bu yıl da Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nde bir ödül kazandık. Önümüzdeki yıl yine ödül almayı umut ediyoruz...” ifadelerini kullandı.
 
OĞUZ ÖZTUZCU:
“Üç aktör lazım”

Yılın Çatı Kaplama Malzemesi ve Yılın Çatı Sistem Bileşeni Ödüllerini vermek ve konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Oğuz Öztuzcu ise şu ifadeleri kullandı: “İnsan yapısının çevrede oluşması için üç aktör lazım: bir tanesi mimarlar gibi bir plancı; diğeri müteahhitlerden ustalara kadar uzanan geniş bir skalada yer alan uygulayıcılar. Üçüncüsü de malzeme. Malzeme üreticileri çok önemli bir iş yapıyorlar. ‘Malzemen kadar mimarsın’ denilir. Öyle bir önemi var. Geçtiğimiz ay Yapı Endüstri Merkezi’nde ‘30’a 30’ diye adlandırdığımız, inşaat malzemesi üreten firmalarla mimarları biraraya getiren bir etkinlik yaptık. Buna diğer ayak da dahil olursa bu organizasyonların çok faydalı olacağını düşünüyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum...”

BTM Shingle Dragon ile Yılın Çatı Kaplama Malzemesi Ödülü’nü alan BTM firmasının Teknik Koordinatörü Kemal Gel, BTM olarak eğimli çatı kaplama malzemelerini çok önemsediklerini belirterek, shingle’ı uzun yıllardır çok çeşitli model ve renklerle zenginleştirdiklerini ifade etti ve bu kadar önem verdikleri bir ürünle ödül almaktan çok büyük mutluluk duyduklarını vurguladı.

Yılın Çatı Sistem Bileşeni Ödülü’nü, Delta Floraxx ile kazanan Dörken Sistem Genel Müdürü Tolga Başer ise yaptığı konuşmada, tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti. İnşaat yapmanın zor olduğunu belirten Başer, sektöre yapı malzemesi sunmanın da zor ve sorumluluk gerektiren bir iş olduğunu vurguladı ve ödüllerin motivasyon anlamında kendilerine büyük katkısı olduğunu ifade ederek herkese teşekkür etti.

Tören konuşmalarının ardından ÇATIDER Usta Eğitimlerinde sertifika almaya hak kazanan ustaları temsilen iki ustaya ÇATIDER Başkanı Atila Gürses ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Oğuz Öztuzcu tarafından sertifikaları takdim edildi.
CatiVeCephe:SagMenu