E-dergi
e-dergi
Haberler
Fixa’nın Ankara Fabrikası Törenle Açıldı

Devlet kurumlarından ve sanayiden çok sayıda temsilcinin katıldığı açılışta, Fixa Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Ali Murat Ekin ve Başkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk birer konuşma yaptı.

2001 yılında İstanbul’da üretime başlayan ilk tesisinin ardından 2009 yılında Adana tesisini açan Fixa Yapı Kimyasalları, Ankara’da açılışı gerçekleştirilen tesisi ile birlikte 3. fabrikasını da faaliyete geçirmiş oldu. İç piyasaya yönelik çalışmalarının yanı sıra yurtdışı pazarlarda da faaliyet gösteren ve Rusya, Bulgaristan, Türki Cumhuriyetler, Mısır, Lübnan, İran, Libya, Suriye ve Irak gibi birçok ülkeye ihracat yapan Fixa Yapı Kimyasalları, yakın zamanda fabrika sayısını 5’e çıkarmayı planlıyor.

Fixa’nın 3. üretim tesisi olan Ankara Fabrikası, Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alıyor. 4 bin 800 metrekare kapalı, 2 bin metrekare açık alandan oluşan tesis, yıllık 120 bin ton toz ürün grubu üretim kapasitesine sahip. Yaklaşık 50 kişiye istihdam sağlayacak olan tesiste, 600 metrekarelik bir idari bina, 35 kişi kapasiteli bir seminer salonu, Ar-Ge ve Kalite Kontrol merkezi, üretim alanı ve depolama-sevkiyat alanı yer alıyor.