E-dergi
e-dergi
Haberler
Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödüleri Verildi

Organizasyon kapsamında ödüllere hak kazananlar demokratik ve katılımcı yöntemlerle belirlendi. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nde üç bine yakın okur ve yaklaşık 70 Seçici Kurul Üyesi oy kullandı.

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2012


Yılın Yatırımı
Wooler Taş Yünü Üretim Tesisi - Hendek Eryap Plastik San. ve Tic. A.Ş.

Yılın Profesyoneli
Gülay Dindoruk / Filli Boya Yalıtım Genel Müdür Yardımcısı

Yılın Isı Yalıtım Ürünü
Vitra IsoTile / VitrA Karo San. ve Tic. A.Ş.

Yılın Su Yalıtımı Ürünü
Parex K11 CWA Kristalize Su Yalıtımı Beton Katkısı
GeserParex Yapı Kimyasalları San. ve Tic. A.Ş.

Yılın Ses Yalıtımı Ürünü
Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®
Knauf İnşaat ve Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.

Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü
İzoberrock CS 35 Eko Mantolama / Beşler Tekstil San. ve Tic. A.Ş.

Başarı Ödülü
Nurcan Özdemir / Epsa Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı

B2B Medya dergilerinden Çatı&Cephe tarafından bu sene 2.’si düzenlenen Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri ile Yalıtım dergisi tarafından 10.’su gerçekleştirilen  Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin töreni 25 Nisan Perşembe günü Yapı İstanbul Fuarı’nda yapıldı. ACO Yapı Malzemeleri’nin katkılarıyla gerçekleştirilen törende Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri kapsamında “Yılın Çatı Kaplama Malzemesi”, “Yılın Çatı Sistem Bileşeni”, “Yılın Cephe Malzemesi” ve “Yılın Cephe Sistem Bileşeni” ödülleri; Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri kapsamında ise “Yılın Yatırımı”, “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü”, “Yılın Su Yalıtımı Ürünü”, “Yılın Ses Yalıtımı Ürünü”, “Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü”, “Yılın Profesyoneli” ve “Başarı Ödülü”; sahiplerini buldu.
Okur oylamalarının ardından, Seçici Kurul’un oylarıyla kazananların belirlendiği organizasyonda “Yılın Profesyoneli” ve “Başarı Ödülü” kategorilerinin kazananları ise B2B Medya Editörler Kurulu üyelerinden oluşan Organizasyon Komitesi tarafından belirlendi.Törende, önce Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin ödül töreni gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan B2B Medya Genel Müdürü İsmail Ceyhan, “10 yıl önce sektörün kendi sağduyusu, kendi öngörüleri ve kendi önerileriyle ihtas ettiğimiz ödüller, sektörün kabullenişiyle ve sahip çıkmasıyla bu yıl 10. kez takdim edilecek. Bu bizim için ayrı bir gurur vesilesi” dedi.

Dündar Yetişener: “Sürdürülebilirlik Sağlanmış”İsmail Ceyhan’ın konuşmasının ardından “Yılın Yatırımı” ve “Yılın Profesyoneli” ödüllerini vermek üzere sahneye davet edilen İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, yaptığı konuşmada; Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin 10. kez verildiğini hatırlatarak “Demek ki, sürdürülebilirlik sağlanmış. Bu çok önemli.” dedi. Türkiye’de inşaat sektöründe kentsel dönüşümün gündemde olduğunu belirten Yetişener, “Türk inşaat sektörünün geçen sene iç pazarda 71 milyar cirosu vardı. Bunun 52,5 milyarı yapı malzemesinden geliyor. Yapı malzemeleri sanayiinin bu başarısı da yatırımdan ve istihdamdan kaynaklanıyor. Bildiğiniz gibi, 2023 yılı ihracat hedefi 500 milyar olarak belirlendi. Biz de bunun 300 milyarını inşaat sektörünün yapabileceğini söyledik. Müteahhitler 100 milyar, biz malzemeciler 100 milyar ve yurtdışı müşavirlik hizmetleri veren müşavirlerimiz de 100 milyar ihracat yaparsa, 300 milyara ulaşırız. Yapı malzemecileri olarak geçen yıl 21,2 milyarla 100 milyarlık ihracatın dörtte birini gerçekleştirdik. Ama önümüzde 10 sene daha var. Önümüzdeki 10 sene iç pazara yetecek güce sahibiz. Ama kendi içimizde ticaretle büyüyemeyiz, ancak ihracatla büyürüz. Bugün, Yılın Yatırımı ödülünü vermekten büyük gurur duyuyorum. Çünkü yatırımlar devam ederse, biraz evvel söylediğim hedefe ulaşabiliriz” şeklinde konuştu.

Eryap CEO’su Emrullah Eruslu: “Gurur Duyduğumuz bir Ödül”
Dündar Yetişener’in konuşmasının ardından, “Yılın Yatırımı” ödülünü almak üzere Wooler Taşyünü Üretim Tesisi ile ödülü kazanan Eryap A.Ş.’nin CEO’su Emrullah Eruslu sahneye davet edildi. Üretime dayalı büyüyen bir aile firmasının son temsilcilerinden biri olduğunu belirten Eruslu, “Rahmetli dedemin 45 yıl önce başlattığı bu üretim serüveninde şu an itibariyle onlarca A.Ş.’den müteşekkil, 3 binin üzerinde çalışanı olan bir şirketler topluluğunun üyesi olan Eryap A.Ş. adına bu yatırımı yaptık. Beş farklı Avrupa ve İskandinav ülkesinden 9 farklı üreticiyle, 9-10 ay gibi bir süreçte projelendirilip 10 ayda hayata geçirilen, toplam 120 milyon TL’lik bir yatırım. Bu yatırım adına gurur duyuyorum. Çünkü son dönemde Türkiye’de imalat sanayiinde yatırımlar çok azaldı, büyük holdingler işin üretim tarafından çıkıp hizmet sektörüne yöneldi. Ama bu ülkenin dinamikleri ve iş gücü itibariyle sadece inşaat sektöründe değil, tüm sektörlerde üretimden vazgeçmememiz gerektiğini düşünüyorum. Grup şirketleri olarak 45 yıllık bir geçmişimiz var; ancak Eryap olarak 10. yılımızdayız. 10. yılımızda bu önemli ve gurur duyacağımız ödülü alıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da ödülü alamasak bile aday olarak, yatırım yaparak burada bulunmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.


Eryap A.Ş. CEO’su Emrullah Eruslu (sağda)
“Yılın Yatırımı” ödülünü İMSAD Başkanı
Dündar Yetişener’den aldı


Yılın Profesyoneli: Gülay DindorukYılın Profesyoneli seçilen Filli Boya Yalıtım
Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk,
ödülünü İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı
Dündar Yetişener’in elinden aldı


Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri kapsamında belirlenen “Yılın Profesyoneli” ise uzun bir aradan sonra tekrar verilmeye başlandı. B2B Medya Editörler Kurulu tarafından 2012’nin en başarılı profesyoneli ise Filli Boya Yalıtım Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk seçildi. Ödülünü İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener’in elinden alan Dindoruk, “16 yıldır sektör içerisinde çok zevkle çalışıyorum. Çalıştığım kurumlarda da beni destekleyen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’ni ilk yıldan beri çok yakından takip ediyoruz. Firmamız ilk yıl Isı Yalıtımı Ürünü Ödülü’nü almıştı. Daha sonrasında da çeşitli ödüllere aday oldu, Yatırım ödülü aldı. Bunlar bize her zaman çok büyük mutluluk ve gurur verdi. Bu sene de böyle bir değerlendirme yapıldığı için çok teşekkür ediyorum. Umuyorum, gelecek çalışmalarımda da bu ödüle aday olacak başarılı ürünler ve başarılı yatırımlar sunma fırsatı bulabilirim.” dedi.

Ertuğrul Şen: “Organizasyonun Sürdürülebilir Olması Bizlere de Gurur Veriyor”


Yılın Profesyoneli ödülünün ardından Yılın Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımı Ürünü ödüllerini vermek üzere İZODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen sahneye davet edildi. “2004 yılında başlayan yolculuğun üstünden 10 yıl geçmiş. İçinde yalıtım sektörünün bütün konularını ihtiva eden bu başarılı organizasyonun sürdürülebilir olması bizlere de gurur veriyor” diyen Ertuğrul Şen, “İZODER olarak bugüne kadar bu işin içinde icraatçı olarak bulunamadık. Bulunmamız da doğru değildi. Çünkü sektörün üst kuruluşu olan İZODER’in bir ürün, bir yatırım ya da bir kişiyi tercih etmesi çok doğru değildi. Ancak gönülden desteklediğimiz ve sektörümüzün ürünlerinin, kişilerinin ve yatırımlarının değerlendirildiği bu organizasyonun 10. yılına ulaşması dolayısıyla ben de B2B Medya’yı tebrik ediyorum ve nice sürdürülebilir 10 yıllar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Yılın Isı Yalıtımı Ürünü: Vitra İsotile
Ertuğrul Şen’in konuşmasının ardından, “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” ödülünü almak üzere; Vitra İsotile ürünüyle ödüle hak kazanan Vitra Karo’nun Pazar Yönetimi ve İletişimden Sorumlu Pazarlama Müdürü Algın Can sahneye davet edildi.


Vitra Karo’nun Pazar Yönetimi ve
İletişimden Sorumlu Pazarlama Müdürü Algın Can,
Yılın Isı Yalıtımı Ürünü ödülünü
 İZODER Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen’den aldı.


“Vitra Karo Grubu adına, bu ödüle bizi layık gördüğünüz için çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerine başlayan Algın Can, İsotile üretiminin Vitra Karo Grubu adına da bir ilk olduğunu vurguladı. Can, “Türkiye’de kaplama grubundaki etkinliğimizi banyo dışına çıkarmakla kalmadık, dış cepheye de taşıdık. Yalıtım ve kaplamayı birarada sunan yeni bir ürün geliştirdik. Vitra Karo olarak, önümüzdeki yıllarda bu sektörde daha başka projelere ve ödüllere de imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Yılın Su Yalıtımı Ürünü: Parex K11 CWA

Yılın Su Yalıtımı Ürünü ödülünü
Geser Parex Genel Müdürü Erdoğan Yıldız (ortada) ve
Parex Group Asya Pasifik Genel
Müdürü Michael Pattison’a (solda)
İZODER Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen sundu.


“Yılın Su Yalıtımı Ürünü” ödülü ise Parex K11 CWA ürünüyle Geser Parex’e verildi. Ödülü almak üzere Geser Parex Genel Müdürü Erdoğan Yıldız’la birlikte Parex Group Asya Pasifik Genel Müdürü Michael Pattison da sahneye davet edildi. Erdoğan Yıldız, “10. yılda bu ödülü almak bize nasip oldu. Bu açıdan çok gururlu ve çok mutluyuz. Parex Geser global bir firma olmanın avantajını yaşıyor. Çok başarılı bir Ar-Ge bölümümüz var ve bu ürünler orada geliştiriliyor. Bu ödüle daha önce de aday olmuştuk ancak bu sene almak nasip oldu. Bizi destekleyen, desteklemeyen herkese, bayilerimize ve diğer sektördeki bütün kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yılın Ses Yalıtımı Ürünü: Knauf Cleaneo


Knauf Satış ve Pazarlama Direktörü
Savaş Güzelküçük’e Yılın Ses Yalıtımı Ürünü ödülünü
İZODER Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen takdim etti.


“Yılın Ses Yalıtımı Ürünü” ise Knauf Cleaneo oldu. Knauf’un ödülünü Knauf Satış ve Pazarlama Direktörü Savaş Güzelküçük aldı. Güzelküçük, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “İMSAD Başkanımızın heyecanlı konuşmasını çok büyük saygı ve sevgiyle dinledim. Bir kez daha heyecanlandım. Knauf Türkiye’ye belli ülkeler bağlı. Arap Baharı nedeniyle bu ülkelerin tıkalı olması nedeniyle şu anda ihracat yapamıyoruz. Knauf olarak daha önce  Almanya’dan teknoloji getirir, Türkiye’ye adapte etmeye çalışırdık. Ama son iki yıldır biz burada ürün geliştirip ihraç etmeye, patent ihraç etmeye başladık. Dün Gümüş Çekül almıştık, bugün de bu değerli ödülü aldık. Bu nedenle gururluyuz. Hepinize teşekkür ediyorum”

Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü: İzoberrock CS35
Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde “Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü” kategorisinde ise İzoberrock CS35 ödül almaya hak kazandı. Ödül, Mardav Genel Müdürü Levent Pelesen’e takdim edildi. “Bugün aldığımız ödülle büyük bir gurur duyduğumu belirtmek istiyorum” diyen Levent Pelesen, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:


Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü ödülünü
Mardav Genel Müdürü Levent Pelesen,
İZODER Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen’den aldı


“İnşaat sektörünün en önemli parçalarından biri yalıtım sektörü. Biz de Mardav Yalıtım firması olarak, B2B medya tarafından bu yıl 10.’su düzenlenmekte olan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin hemen hemen tüm kategorilerinde zaman içinde işbirliği ortaklarımızın yardımlarıyla aday gösterilmişiz ve ödül almışız. Bazen birden fazla aldığımız da olmuş. Gurur duyduğum diğer bir konu da ödüllerin ikinci yılında ‘Yılın Profesyoneli’ ödülünü almamdı. Sektörümüzün birçok problemi var ama kalite ve standart dışılık en önemli problemlerden biri olarak göze çarpar hep. Bu ve benzeri yarışmalarla kalitenin artacağına olan inancım devam ediyor ve destekliyorum.”

Başarı Ödülü, Nurcan Özdemir’e verildi


2012’nin Başarı Ödülü, Epsa Yalıtım
Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir’e
Yalıtım dergisi Yayın Danışmanı Sadık Özkan tarafından sunuldu


Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde “Yılın Profesyoneli” ödülüyle birlikte kazananı B2B Medya Editörler Kurulu tarafından belirlenen bir diğer ödül olan “Başarı Ödülü” ise Epsa Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir’e verildi. Ödülünü Yalıtım ve Çatı&Cephe dergileri yayın danışmanı mimar Sadık Özkan’ın elinden alan Nurcan Özdemir, Epsa Yalıtım’ın “Yılın Yatırımı” ve “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” kategorilerinde de aday olduğunu belirterek, “Bu kategorilerde ödül alamadık ama almış olduğumuz bu ödül, önümüzdeki yıllarda her alanda aday olmamız açısından teşvik edici olacaktır. Bana bu ödülü layık gören Yalıtım dergisine çok teşekkür ediyorum. Sektörümüzün böyle bir dergisi olduğu için de gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.
Özdemir’in konuşmasının ardından gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimiyle birlikte Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri töreni sona erdi.

“Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri” de Sahiplerini Buldu
Yılın Çatı Kaplama Malzemesi:

Padova Kiremit  
Işıklar İnşaat Malzemeleri A.Ş.

Yılın Çatı Sistem Bileşeni
ACO Spin Serisi Çatı Süzgeci
ACO Yapı Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Yılın Cephe Malzemesi
Tentesol T® Gümüş
Trakya Cam San. A.Ş.

Yılın Cephe Sistem Bileşeni
Interpon D2000 Brilliance
Koleksiyonu
Akzo Nobel Boya San. ve Tic. A.Ş. (AkzoNobel Toz Boya)

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin ardından “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri” törenine geçildi. Törenin açılış konuşmasını Yalıtım ve Çatı&Cephe dergileri Yayın Danışmanı Mimar Sadık Özkan yaptı. Özkan konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde elde ettiğimiz ilerleme, kabul ediliş, kurumsallaşmayla ve bunun sektöre katkılarının farkında olarak başlattığımız Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Elbette, binanın kabuğunu oluşturan ve aynı zamanda karakterini, yapıldığı coğrafyanın kültürünü, yatırımcının tarzını, mimarın imzasını yansıtan çatı ve cephe elemanları, günümüzde gelişen teknoloji ve teknolojik ürünler nedeniyle daha büyük bir önem arz ediyor. Dolayısıyla çatı ve cephe sektörleri de bu anlamda daha dinamik, daha hareketli; her gün yeni ürünlerin, yeni ihtiyaçların, yeni teknolojilerin ortaya çıktığı sektörler haline geldi. Bu ödüllerin her iki sektöre de bir katkı sağlaması hedefiyle yola çıktık. Ödül alan firmaları şimdiden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Nazım Yavuz: “Hedefimiz, Kaliteli Malzemenin Doğru Uygulanmasını Sağlamak”Sadık Özkan’ın konuşmasının ardından “Yılın Çatı Kaplama Malzemesi” ve “Yılın Çatı Sistem Bileşeni” ödüllerini vermek üzere ÇATIDER Başkanı Nazım Yavuz sahneye davet edildi. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nin başında konuşan İMSAD Başkanı Dündar Yetişerer’in heyecanına katıldığını söyleyen Nazım Yavuz, “Bizim bütün hedefimiz kaliteli, iyi malzeme üretmek ve bunun doğru uygulanmasını sağlamak; bununla ilgili eğitim çalışmalarını yapmak, standardizasyonları gerçekleştirmek ve bunun devlet tarafından kabulünü sağlamak. Dernekler olarak bizim sektörümüze faydalı olabileceğimiz en önemli konuların bunlar olduğunu düşünüyorum. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyor; hem ödül alanları, hem de aday olma cesareti gösterenleri tebrik ediyorum.” dedi.

Yılın Çatı Kaplama Malzemesi: Padova Kiremit


“Yılın Çatı Kaplama Malzemesi” ödülünü
ÇATIDER Başkanı Nazım Yavuz’un elinden alan
Işıklar İnşaat Malzemeleri Çatı Sistemleri Ürün
Yöneticisi Hakan Şirin, Işıklar İnşaat Malzemeleri’nin
yeni Genel Müdürü Özgür Üzeltürk ve Padova Kiremit’in
üretildiği Kebe fabrikasından Süheyla İbrahimoğlu’nu da
sahneye davet etti


Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nde “Yılın Çatı Kaplama Malzemesi”, Padova Kiremit oldu. Ödülü Işıklar İnşaat Malzemeleri Çatı Sistemleri Ürün Yöneticisi Hakan Şirin aldı. Hakan Şirin, Işıklar İnşaat Malzemeleri’nin yeni Genel Müdürü Özgür Üzeltürk ve Padova Kiremit’in üretildiği Kebe fabrikasından Süheyla İbrahimoğlu’nu da sahneye davet etti. Işıklar İnşaat Genel Müdürü Özgür Üzeltürk, Işıklar’ın 40. yılını kutladığını belirterek, “Çatı kaplamasında dünyanın büyük gruplarından Kebe Grubu’yla yaptığımız bu kiremidin en önemli özelliği, ömür boyu garantisinin olması. Tüm dünyaya satmayı planladığımız bu ürün ve diğer ürün gruplarımızla çok başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bir seneden beri de önemli başarılara adım attık. Özellikle Hakan Bey’e ve Kebe fabrikamızdan Süheyla Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Çok büyük emekleri var.” dedi.

Yılın Çatı Sistem Bileşeni: Aco Spin Çatı Süzgeci


Yılın Çatı Sistem Bileşeni ödülünü
Aco Yapı Malzemeleri Genel Müdürü
Ender Özatay, ÇATIDER Başkanı Nazım Yavuz’dan aldı


“Yılın Çatı Sistem Bileşeni” ödülünü ise Aco Spin Çatı Süzgeci ürünüyle Aco Yapı Malzemeleri kazandı. Ödülü, Aco Yapı Malzemeleri Genel Müdürü Ender Özatay aldı. Özatay, Aco’nun Türkiye’de su yönetim bilincinin artmasına yönelik çalışmalar yaptığını vurgulayarak, “Bu ödülün Aco’ya verilmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Şirketimiz 236 yıllık bir şirket. Dünyada milyar doları aşkın bir ciroyla pazar lideri konumundayız. Türkiye’de ise 5 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Ancak 5 yılda çok önemli yapılarda su yönetimi konusunda önemli işlere imza atmış durumdayız. Spin Çatı Sistemleri de yapılarda temelden çatıya oluşturduğumuz su yönetimi sistemlerinin bir parçası” şeklinde konuştu.

Ayşe Hasol Erktin: “Malzemecilerin Sağladığı Olanaklarla Hayal Gücümüzü Zorluyoruz”
“Yılın Cephe Malzemesi” ve “Yılın Cephe Sistem Bileşeni” ödüllerini ise İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Hasol Erktin takdim etti. Ayşe Hasol Erktin konuşmasında, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin mimarlık bürosu sahibi olan mimarların kurduğu bir dernek olduğunu belirterek, “Malzemecilerin bize sağladığı olanaklarla hayal gücümüzü zorluyoruz. 30 yıl önceki halimizle şu anki olanakları karşılaştırınca inanılmaz bir gelişme olduğunu görüyoruz. Ne çoklu bodrum katları, ne düz çatılar, ne yeşil çatılar, siz malzemeciler olmasanız olmazdı. Aynı zamanda dairesel duvarlar, giydirme cepheler de sizsiz olmazdı. Dolayısıyla kendinizle gurur duyabilirsiniz. Dünyada her zaman mimarlar öncü olmuştur. Ülkelerin inşaat sektörlerini mimarlar arkalarından getirirler. Bizde tam tersi oldu. Müteahhitler önden gitti, arkadan malzemeciler gitti, arkadan biz mimarlar koşuşturuyoruz. Ama sizlerin bize sağladığı yaratıcı imkanlar sayesinde çok daha hızlı bir şekilde mimarlar yurtdışına açılıyorlar. Ben eminim ki İMSAD ile İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, kol kola yurtdışında ülkemizi gayet iyi temsil edecek. Daha iyi, daha güzel günleri göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yılın Cephe Malzemesi: Tentesol T Gümüş


Yılın Cephe Malzemesi ödülünü
Trakya Cam Pazarlama Grup Müdürü
Ebru Şapoğlu, Ayşe Hasol Erktin’den aldı


“Yılın Cephe Malzemesi” seçilen Tentesol T Gümüş için ödül, Trakya Cam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu’na takdim edildi. Şapoğlu, “Trakya Cam adına bu ödüle layık görüldüğümüz için duyduğumuz gururu ve mutluluğu iletmek istiyorum. Öncelikle bu ürünü geliştiren, üreten ve pazara sunan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ama daha önemlisi güzel tasarımları, başarılı uygulamalarıyla bu ürüne hayat veren tüm paydaşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Yılın Cephe Sistem Bileşeni: Interpon D2000 BrIllIance


Yılın Cephe Sistem Bileşeni ödülünü ise
Akzo Nobel Toz Boya Türkiye Genel Müdürü
Sanal Limoncuoğlu’na takdim aldı


Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nin son kategorisi olan “Yılın Cephe Sistem Bileşeni” ödülünü ise Interpon D2000 Brilliance Koleksiyonu kazandı. Ödülü, Akzo Nobel Toz Boya Türkiye Genel Müdürü Sanal Limoncuoğlu aldı. Limoncuoğlu, “Bu ödülü aldığımız için biz de çok gururluyuz” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Ürünümüzün gurur duyduğumuz birçok yönü var. Öncelikle, mimarlarımızın istediği tasarımdan ödün vermeden, dünyanın sürdürülebilirliğine katkı sağlıyor. Gurur duyduğumuz bir diğer konuysa, bu ürünün dünyanın en büyük boya firması olan Akzo Nobel tarafından Türkiye’de geliştirilmiş olması ve tüm Avrupa için üretiminin de Türkiye’de yapılmasına karar verilmiş olması. Bunun hem Türkiye’de sağlanacak olan istihdam hem de Ar-Ge yatırımları için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu ödüle layık görüldüğümüz için de çok teşekkür ederiz”.

Ödül töreni, Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nin toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.
Törenin gerçekleştirilmesinde katkısı bulunan ACO Yapı Malzemeleri’ne teşekkür ediyoruz.