E-dergi
e-dergi
Proje

Alpolic A2 Paneller Marriott Otel'in Cephesinde Uygulandı
Mitsubishi Plastics’in, yüksek teknolojisiyle ürettiği alev almayan özel mineral dolgulu Alpolic kompozit levhalar, dünyada ve Türkiye’de yapıların çağdaş yüzü olmayı sürdürüyor. Alpolic alüminyum kompozit panellerin zengin kartelasında bulunan Solid, Metalik, Simli ve Prizmatik renk serilerinin yanı sıra Naturart serilerindeki Taş, Ahşap, Metal ve Soyut serilerinin de A2 sınıfı yangın yalıtımına sahip olarak üretiliyor olması, proje sahiplerine ayrı bir avantaj sunuyor.

Alpolic A2 paneller, özel mineral dolgulu yapısıyla yüksek yangın dayanımı; gelişmiş kaplama teknolojisiyle de pürüzsüz bir yüzey sağlıyor. Sertlik ve sağlamlık özellikleriyle esneklik ve işlenebilirlik avantajını bir arada sunan ürün, sıra dışı tasarımlara olanak tanıyor.

Alpolic A2, diğer tüm Alpolic ürün gruplarında bulunan standart özellikleri taşıyor. Üretiminde endüstriyel boyama teknolojisinin öncüsü Lumiflon bazlı florokarbon boya teknolojisi kullanıldığından tüm Alpolic serileri, renk ve parlaklığını en uzun süre koruyan cepheleri garanti ediyor. Bu zengin kartelanın yanı sıra istenilen herhangi bir renk ve doku, projeye özel olarak üretilebiliyor.

Piyasaya sunulmasından bu yana markalaşmış pek çok yapının cephesini saran A2 levhalar son olarak İstanbul Şişli’de yapılan Marriott Otel’in dış cephesinde kendini gösteriyor. Projede, Alpolic’in maksimum parlaklıktaki (Gloss %80) Prizmatik serisinden, 18 bin metrekare Prizmatik Gri A2 alüminyum kompozit panel kullanıldı. Şişli’nin merkezinde yükselen ve geniş bir bölgeden görünürlüğü olan projede, panellerin kendine has parlaklığı, üç boyutlu ve hareketli cephe mimarisine tam uyum göstererek, yapının uzak mesafelerden bile göz alıcı bir görünüm kazanmasına katkı sağlıyor.

Prizmatik serisi tüm panellerin dokusu, bakış açısı ile güneş ışınlarının geliş açısına göre cephenin rengini değiştirerek yapıya dinamizm, cepheye hareketlilik katıyor.

Geri