E-dergi
e-dergi
Ana Sayfa
Trakya Cam, Hindistan'da...

Şişecam iştiraklerinden düzcam alanında faaliyet gösteren Trakya Cam, potansiyel pazarlarda hızlı büyüme stratejisi kapsamında Hindistan pazarına da girdi. Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, güçlü markaları ve sunduğu yenilikçi çözümleriyle hızla büyüyen global bir düzcam şirketi olma vizyonu doğrultusunda Trakya Cam’ın yüksek büyüme potansiyeline sahip uluslararası pazarları hedeflediğini belirterek, “Bu amaçla Hindistan’da sektörün önde gelen cam üreticilerinden HNGIL bünyesinde yer alan düzcam üreticisi HNG Float Glass Limited şirketine eşit ortak olduk. Hisse satın alım bedeli ve sermaye artırımı dahil toplamda 61 milyon dolarlık bir yatırımla Avrupa, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Rusya’dan sonra Hindistan ile de Asya pazarına adım attık” dedi.

Trakya Cam’dan İki Yeni Ürün
Trakya Cam, düşük demirli düzcam kategorisine iki ürün daha ekliyor. Firma, cam kırılmalarından kaynaklanan riskleri en aza indirgeyen emniyet ve güvenlik camı TRC Lameks extra clear’ı ve düşük demirli düzcamla üretilen aynası TRC Flotal extra clear’ı yapı sektörüne ve tüketicisine yönelik pazara sunuyor.

Trakya Cam’ın mevcut TRC Lameks ürününe ek olarak düşük demirli düzcam kullanarak geliştirdiği yeni ürünü TRC Lameks extra clear, daha şeffaf bir görüntüye sahip ve arkasında sergilenen objeleri gerçek renklerinde gösteriyor. TRC Lameks extra clear güvenlik ve şeffaflık özellikleriyle görselliğin ön plana çıktığı kullanım alanlarında tercih ediliyor.

TRC Lameks extra clear, iki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle oluşturuluyor. Lamine camla kırılma sonrası ortaya çıkabilecek riskler azaltılırken, dışarıdan gelecek darbe ve saldırılara karşı can ve malın korunmasına katkı sağlanıyor.
CatiVeCephe:SagMenu