E-dergi
e-dergi
Haberler

BTM'nin "Yeni Nesil Bahçe Çatılar" Semineri 5 Ekim'de YEM'de Düzenlenecek

BTM ve Optigreen işbirliğinde 5 Ekim 2013 Cumartesi günü Yapı Endüstri etkinlik alanında İstanbul Peyzaj Mimarları Odası'nın da desteklediği bir etkinlik düzenlenecek.


Etkinlikte BTM, Türkiye’de bir ilke imza atarak Avrupa standartlarında almış olduğu TS EN 13948 sertifikasının tanıtımını yaparak, bu belgeyi almaya hak kazanan BTM Botanik PE4 ürününün kullanım avantajlarını sunacak. Alman yeşil çatı uzmanı Optigreen firması ise ekonomik çatı çözümleri dışında, yüksek ve değişken eğimli çatı çözümlerini, bahçe çatılara inovasyon katkılarını, Avrupa’daki uygulama örnekleriyle anlatacak.

BTM Botanik CE Belgesi Aldı

BTM, Türkiye ve Avrupa standartlarında tanımlanan TS EN 13948 “Su yalıtımı-Esnek levhalar-Çatılarda su yalıtımında kullanılan bitüm, plastik ve lastik levhalar- Bitki köklerinin nüfuz etmesine direncin tayini” standardına uygunluk belgesi aldı. Sektörde genelde FLL adıyla bilinen test, özel konteynırların içerisine uygulanan BTM Elastobit PE 4 Botanik ürünlerin belirli nem, sıcaklık, toprak özellikleriyle birlikte Pyracantha coccinea (ateş dikeni) denilen kökleri oldukça kuvvetli bir kök bitkisine maruz kalmasıyla yapıldı. Test şartları bitkinin tamamen kuvvetli bir şekilde büyüyebilmesi amacıyla oluşturuldu. Test şartlarında 2 senenin sonunda köklerin PE 4 Botanik ürününe nüfuz etmediği, örtüyü delmediği görüldü. 

BTM Elastobit PE4 Botanik SBS katkılı elastomer bitümlü örtü, Almanya’da onaylanmış kuruluş olan Weihenstephan-Triesdorf Üniversitesi’nde iki yıl süren bu testler sonucunda TS EN 13948 standardına uygunluk belgesi alarak CE işaretini kullanmaya hak kazandı.

BTM’nin Web Sitesi Yenilendi
BTM’nin www.btm.co adresi üzerinden yayın yapan web sitesi yenilendi. web sitesi modern tasarımıyla göze hitap ederken, kullanıcı dostu olmasıyla da istenen her türlü bilgiye en kısa yoldan ulaşılmasını sağlıyor. Yeni tasarımda referanslar güncellendi ve kullanıcılar tarafından en çok aranan ürün teknik föylerine, kalite belgelerine ve güvenlik bilgi formlarına (MSDS) ulaşmak ve onları yazıcıdan çıkarmak artık çok kolay.
Web sitesinin ana banner alanında BTM ile ilgili en güncel haberler, yeni ürün ve video duyuruları yer alıyor. Bu alan her an güncellenen bir alan olarak, kullanıcıların en son bilgiye doğrudan  ulaşmalarını sağlıyor. 37 yıldır yalıtım sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiş olan BTM’nin yeni web sitesi, yalıtım konusundaki tecrübesinin bir aynası olarak kullanıcıların yalıtım konusunda merak ettiklerine cevap oluyor.

Geri