E-dergi
e-dergi
Haberler

Panelsan Kalitesi Tescillendi

Panelsan, EPS Sanayi Derneği (EPSDER) tarafından ısı yalıtım malzemeleri pazarında haksız rekabeti önlemek amacıyla uygulamaya konulan "Kalite Denetim Sistemi" (KDS) belgesini almaya hak kazandı.


EPSDER’in akredite laboratuvar kuruluşu ÇEVKAK tarafından gerçekleştirilen denetleme sürecinde, firmalardan habersiz olarak belirsiz zamanlarda piyasadan temin edilen ürün örnekleri test edildi ve yapılan testler sonucunda Panelsan ürünleri gereklilikleri sağlayarak kalite testlerinden tam not almayı başardı. Bu başarısıyla KDS belgesini kullanım hakkı kazanan Panelsan, üretimin tüm süreçlerinde kaliteyi amaç edinerek, bu doğrultuda yasa ve standartlara uygun üretim yaptığını bir kez daha kanıtladı ve ısı yalıtım malzemesi kullanıcılarının haklarını güvence altına alarak üretimden pazarlamaya uzanan başarısını bir kere daha tescilledi.

Konuyla ilgili konuşan Panelsan EPS Pazarlama Müdürü Cüneyt Boydaş, “Firmamız, büyüyen yalıtım pazarında mevzuatlara ve standartlara uygun üretim yaparak kalitesini her geçen gün üst seviyelere taşıyor. Buna bağlı olarak da artan müşteri memnuniyeti bizleri sevindiriyor. EPSDER tarafından uygulanan Kalite Denetim Sistemi ile kaliteden çok fiyata bağlı oluşan haksız rekabet koşulları değişecek, iyileşecek. Tüketiciden beklentimiz ise KDS belgesine sahip firmaları tercih etmeleri ve bilinçli seçim yapmalarıdır.” şeklinde konuştu.

Geri