E-dergi
e-dergi
Haberler

Avrasya Test ve Teknoloji Merkezi Açıldı

Bir milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Avrasya Test ve Teknoloji Merkezi açıldı. Merkezde, cephe ve doğrama testlerinin daha kısa sürede ve daha az maliyetle gerçekleştirilmesi hedefleniyor...


Düzce’de bulunan Avrasya Test ve Teknoloji Merkezi, Schüco International KG CEO’su Andreas Engelhardt, IFT Enstitü Müdürü Prof. Ulrich Sieberath, TALSAD Başkanı Ali Kibar ve Düzce Valisi Ali İhsan Su’nun katılımıyla 2 Ekim günü düzenlenen bir törenle açıldı.

Türkiye’nin giydirme cephe ve doğrama sektöründe en büyük Ar-Ge yatırımlarından biri olan Avrasya Test Merkezi’nin alüminyum ve inşaat sektör profesyonelleri, mimarlar ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen açılışında konuşan Schüco International KG’nin CEO’su Andreas Engelhardt,  Avrasya Test ve Teknoloji Merkezi’nin, Schüco Teknoloji Merkezi tarafından da desteklendiğini hatırlatarak, cephe ve doğrama alanında yapılacak testlerin özellikle ısı yalıtımında çok önemli olduğunu ve test edilen sistemler sayesinde yüzde 60’a varan enerji verimliliğine ulaşılabildiğini belirtti.
Sektörün test ihtiyacını karşılayacak olan ve bir milyon dolarlık yatırımla kurulan Avrasya Test Merkezi sayesinde cephe ve doğrama testlerinin daha kısa sürede ve daha az maliyetle gerçekleştirilmesi hedefleniyor.


Test stand ve donanımları, IFT Rosenheim tarafından temin ve monte edilen Düzce Avrasya Test ve Teknoloji Merkezi’nde; Pencere-Kapı Testleri, Hava Geçirimsizlik Testi, Su Geçirimsizlik Testi, Rüzgar Yükü Dayanım Testi, Pencere ve Dış Kapılar Testleri, Giydirme Cephe Testleri (EN), Hava Geçirimsizlik Testi, Statik Basınç Altında Su Geçirimsizlik Laboratuvar Testi, Değişken/Dinamik Basınç Altında Su Geçirimsizlik Laboratuvar Testi, Giydirme Cephe Ürün Standartı, Giydirme Cephe Testleri (AAMA) (ASTM), Hava Sızdırmazlık Testi, Statik Basınç Altında Su Geçirimsizlik Testi, Strüktürel Dayanım Testi, Katlar Arası Hareket ve Deprem Testleri yapılabilecek. Gelişmiş ölçüm cihazları, 2 adet 6 x 12 metre cephe test duvarı, 4 x 2,8 metre pencere standına sahip Avrasya Test ve Teknoloji Merkezi’nde cephe test standlarında rüzgâr dayanım basıncı Pmax=12500 Pa’a kadar yükselebiliyor.

Geri