E-dergi
e-dergi
Haberler

ALU2013'ün Kazananları Belirlendi


Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından, alüminyum teknolojilerinin tanıtılması, yaygınlaştırılması ve yaratıcı mimarların sektöre kazandırılması hedeflenerek düzenlenen Çuhadaroğlu Alüminyum 2013 Öğrenci Proje Yarışması (ALU2013), sonuçlandı.


“Expo 2016 Antalya Kulesi” konulu Çuhadaroğlu Alüminyum 2013 Öğrenci Proje Yarışması'na 394 başvuru yapıldı, 52 proje teslim edildi.
2004 yılından bu yana düzenlenen yarışma, bu sene Akdeniz Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü işbirliğiyle gerçekleştirildi. Öğrencilerden; “Expo 2016 Antalya Kulesi” adı verilen, sürdürülebilir mimari tasarım ölçütlerine bağlı kalarak Türkiye ve Antalya’nın değerlerini aktaracak sembolik bir kule tasarlanması istendi. Projeler; fikrin özgünlüğü, alan içerisindeki ‘imge’ değeri, EXPO alanı ile ilişkilenmesi, zemin kararları ile fikrin bütünleşmesi, öneri tasarımın farklı kullanıcı beklentilerini karşılama potansiyeli, fikrin sunum ve ifade becerisi, taşıyıcı sistemin tasarımla bütünleşmesi, tasarımın fuar sonrası kullanım potansiyeli çerçevesinde değerlendirildi.
Yarışmada İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Sevan Uncu ve Sinan Azizağaoğlu birinciliği kazanırken, yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Tuğçe Alkaş ikinci, 9 Eylül Üniversitesi öğrencileri Serkan Polat ve Deniz Külekçi ise üçüncü oldu.

Geri