E-dergi
e-dergi
Haberler

Çocuklar, Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi'nde Tasarrufu Öğreniyor


Enerjide yurtdışına bağımlı olan ülkemizde bireysel tasarrufu toplumsal kazanca dönüştürmeyi misyon edinen Trakya Cam, enerji tasarrufunun önemini toplumun her kesimine anlatmak amacıyla, "Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi"ni kurdu.


Proje kapsamında, 8 ildeki alışveriş merkezlerinde çocukların aileleriyle birlikte eğlenirken öğreneceği etkinlikler düzenleniyor. İlki İstanbul Optimum Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında miniklere teorik ve pratik eğitimle enerji tasarrufu, binalardaki enerji tasarrufunda camın önemi gibi öğretici bilgiler veriliyor. 
Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’nde minikler enerji tasarrufu konusunda verilen teorik ve pratik eğitimle eğlenceli vakit geçirirken, aileler ise etkinlik süresince bekleme alanında dinlenerek, “Isıcam Konfor Isı Tüneli”nde test yapma fırsatı yakalıyor. Isıcam Konfor test tüneli ile Isıcam Konfor etkisini birebir fark etmek mümkün oluyor. Akademi tüm AVM ziyaretçilerine açık olarak tanıtımlarına devam ediyor.

Trakya Cam, UEVF 2014’te İleri Teknoloji Ürünleriyle Dikkat Çekti
Trakya Cam, 8-11 Ocak 2014 tarihleri arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından İstanbul’da düzenlenen UEVF 2014 - 5. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katıldı. Trakya Cam, sektör temsilcilerini bir araya getiren “Sanayide Enerji Verimliliği” temalı fuarda, enerji tasarrufu, güvenlik, gürültü kontrolü, dekorasyonda şeffaflık gibi faydalarla yaşama değer katan ileri teknolojiyle üretilen yeni cam ürünleri tanıttı.
Ar-Ge çalışmalarına verdiği önemle ürün gamını sürekli geliştiren Trakya Cam, fuardaki sergi alanında son teknoloji ürünlerini tanıttı. Yapı sektörü temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği fuarda, Trakya Cam pazara sunduğu yeni ürünü “Isıcam Konfor 60/43 T” büyük ilgi gördü. 

Geri