E-dergi
e-dergi
Haberler

Rockwool, Yalıtım Pazarını Taşyünü ile Büyütecek

Taşyününün mucidi Rockwool, taşyünü ile yalıtımın iyi bir yatırım olduğunu anlatmak ve pazarda taşyününün payını artırmak için kolları sıvadı.


Rockwool Türkiye Direktörü Taner S. Şahin, firmanın devam eden Türkiye yapılanması hakkında bilgi vermek amacıyla 15 Kasım Cuma günü sektörel basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Rockwool Türkiye Direktörü Taner S. Şahin

Rockwool’un Türkiye ofisini açmasının ardından kısa süre içinde önemli projelerde yer aldığını belirten Şahin, Türkiye’ye kalıcı olarak geldiklerini ve taşyünü pazarını büyütmeye odaklandıklarını söyledi. Rockwool’un global büyüme stratejisi kapsamında Türkiye’nin yatırım hedeflenen ülkeler arasında yer aldığını ifade eden Şahin, “Avrupa’nın hacim olarak en büyük mantolama pazarı olan Türkiye, global olarak da çok ciddi bir pazar konumunda. Isı yalıtım pazarının hacim olarak büyüklüğü zaten göz ardı edilemez bir boyutta. Kentsel dönüşüm beraberinde ciddi bir potansiyeli getiriyor. Şimdilik kentsel dönüşüm kapsamına giren bölge ve yapılarda mantolama erteleniyor. Ancak bu bölgelerde inşaat aşamasına geçilmesiyle birlikte kentsel dönüşüm, mantolama pazarı açısından ciddi bir potansiyel oluşturacak” dedi.
Şahin, “Rockwool Türkiye olarak öncelikli hedefimiz, taşyününü daha iyi anlatabilmek ve yalıtım sektöründe taşyününün pazar payını hak ettiği düzeye getirmek olacak” şeklinde konuştu.

Rockwool Grup Yönetimi, İstanbul’da Toplandı
Rockwool’un Grup Yönetim Toplantısı, 29 Kasım 2013’te İstanbul’da yapıldı. Toplantı öncesinde Rockwool Türkiye ofisini ziyaret eden Rockwool Grubu CEO’su Eelco Van Heel, “Büyüme ve yatırım planlarımızda kadraja artık Türkiye’nin de girmesi grubumuz için oldukça heyecan verici. Grup yapılanmamızın en yeni halkasının, Rockwool’un küresel pazarlardaki faaliyetleri açısından kısa zamanda kayda değer başarılar elde edeceğine inancımız tam” dedi. 
Rockwool Grubu CEO’su Van Heel ve Rockwool Grup Yönetimi üyelerinden oluşan heyet, Rockwool Türkiye yetkilileri ile birlikte Rockwool’un Türkiye’deki iş ortaklarını ziyaret etti ve çeşitli temaslarda bulundu. Heyet, yapımına 2013 yılında başlanan ve yalıtım için Rockwool ürünlerinin tercih edildiği Vadi İstanbul ve Hayattepe projelerini de yerinde inceledi.

Geri