E-dergi
e-dergi
Haberler

Amerikalı CMC, Artık Rockwool'un


Amerika'nın önde gelen tavan şirketlerinden CMC (Chicago Metallic Corporation) Rockwool Grubu bünyesine katıldı.


140 milyon dolara gerçekleşen satışın ardından CMC Genel Müdürü John Medio, “Bu işlem, hem ekibimiz hem de müşterilerimiz için yeni bir dönemin başlangıcı olacak” dedi.
Rockwool Grubu’nun küresel büyüme stratejisi çerçevesinde şu ana kadarki en büyük satın alması olan ve 600 çalışanı bulunan CMC’nin yıllık cirosu 139 milyon dolar, önceki yıllara göre EBITDA artışı ise yüzde 14. Bu satın almanın Rockwool Grubu’nun cirosuna yüzde 10 katkı sağlaması bekleniyor. Grubun Kuzey Amerika ve Asya bölgelerinde tavan alanındaki mevcut büyümesini hızlandıracak olan CMC satın almasıyla birlikte Rockwool, tavan panellerinin yanı sıra asma tavan sistemlerinin ana unsuru olan metal ızgara ürünleri sunabilecek

Rockwool Renovasyon ve Mantolama Pazarına da İddialı Girdi 
Rockwool, renovasyon pazarında da vites yükseltiyor. 2013 yılında önemli projelerde yer alan firma, proje pazarında elde ettiği başarıyı 2014 yılında mevcut binalarda mantolama alanına da taşımaya hazırlanıyor. Rockwool, mevcut binalarda dış cephe yenileme konusunda işbirliklerine başladı. Renovasyon ve mantolamada uygulama kalitesi ile dikkat çeken GN Yapı, mevcut binaların “A sınıfı” yalıtımı için Rockwool’u seçti. İşbirliği kapsamında, Rockwool’un çift yoğunluklu yalıtım ürünleri kullanılacak.

Rockwool, Architects’ Darling Ödülleri’nde 4 Ödül Aldı
Heinze pazar araştırma ekibi tarafından Almanca konuşulan ülkelerde 2000’e yakın mimar ve planlamacı arasında yapılan araştırma ile çeşitli kategorilerde mimar ve planlamacıların “sevgilileri” belirlendi. 
Araştırma sonucunda ana faaliyet alanlarından olan yangına karşı koruma özelliği, Rockwool Grubu’na altın ödülü getirirken; şirketin müşteri odaklı yaklaşımının bir örneği olan EinsparRadgeber uygulaması ile Rockwool Almanya da altın ödül kazandı. 
Rockwool Almanya’nın önemli müşterilerine düzenlediği Rockwool Forum seminerleri ve Rockfon Almanya’nın ‘gürültü azaltma/akustik’ kategorisinde kazandığı gümüş ödüllerle Rockwool, ödül sayısını dörde çıkarmış oldu.

Geri