E-dergi
e-dergi
Haberler

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, Sektörü Buluşturdu

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Fuar, 81 bin metrekarelik 12 salon ve açık alanında, bin 150 katılımcı firmanın ürün ve hizmetlerini 100 binden fazla ziyaretçiyle buluşturdu.


YEM Fuarcılık’ın fuar kapsamında “sektör için yeni pazarlar” yaratma hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiği, katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak etkinlikler büyük ilgi gördü. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlenen “Konuk Ülke Projesi”nde, ülke odaklı yeni işbirlikleri ve etkin stratejilerin oluşturulması, böylelikle Türk yapı sektörünün uluslararası alandaki etkinliğinin artırılmasına destek olunması amacı ile bu yıl Güney Kore ağırlandı. Konuk Ülke Projesi kapsamında gerçekleştirilen “Güney Kore - Türkiye İnşaat Forumu” katılımcılardan yoğun ilgi gördü.
En son yenilik ve teknolojileri barındıran ürün çeşitliliği, uluslararası etkinlikleri ve yarattığı iş fırsatları ile bu yıl da sektörün zirvesi olan fuarda, yapı sektöründe yılın en iyi ürünlerine verilen “Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü” ile en iyi tasarımlı standa sahip firmalara verilen “Altın Mıknatıs Ödülü” de sahiplerini buldu. Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü”ne “Kale - Smart Yıkama Sistemli Asma Klozet ve Asma Klozet Entegre Kolay Montaj Kiti” ürünü ile Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik San. A.Ş. layık görülürken, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü “Matbor” ürünü ile Gümüş Çekül Ödülü’nü almaya hak kazandı.
Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri’nde ise birincilik ödülü “Artstone” standına verildi. İkincilik ödülü Ponceblok’un olurken, üçüncülük ödülüne “Dendro Parke” layık görüldü.

Geri