E-dergi
e-dergi
Haberler

Hisart Canlı Tarih Müzesi Açılışa Hazır

Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Çuhadaroğlu, yılların birikimi ile oluşturduğu koleksiyonunu paylaşmak için Hisart Canlı Tarih Müzesi'ne yaşam verdi.Hisart Canlı Tarih Müzesi’nin her bir ayrıntısı ile birebir uğraşan, emek veren Nejat Çuhadaroğlu, yapının cephe tasarımını da bizzat gerçekleştirdi. Yapı yıllarca Çuhadaroğlu Holding merkez binası olarak kullanıldıktan sonra, Nejat Çuhadaroğlu’nun 25 yıllık emekleri sonucu oluşturduğu koleksiyon ve diaromalarını sergilediği bir müzeye dönüştürüldü. 
Hürriyet Caddesi’ne bakan ve yapının giriş mekanını da içeren cephede parapet alanları yaratıcı bir çözümle perfore levhalarla tasarlandı. Perfore levhaların formları ve perforasyonu oluşturan grafik tasarım Nejat Çuhadaroğlu tarafından uzun ve detaylı bir çalışma sonucu oluşturuldu.

ALU 2014 Start Aldı
Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından, bu yıl 11.’si düzenlenen Çuhadaroğlu Alüminyum 2014 Öğrenci Proje Yarışma süreci başladı. 
Ev sahipliğini İstanbul Teknik Üniversitesi’nin yaptığı  yarışmanın bu yılki konusu, “Mobil Kent Bilgi Merkezi” olarak belirlendi.

Geri