E-dergi
e-dergi
Proje

Spine Tower

Spine Tower'daki cephe sistemi, yapı etrafında dairesel olarak binayı çevreliyor...


2Design Group tarafından 29 katı ofis ve diğer katları rezidans olarak tasarlanan, 9 katı yer altında 47 katı ise yerüstünde olmak üzere toplam 57 katlı olan SPINE TOWER, 191 metre yüksekliğiyle Maslak’ın en yüksek yapısı konumunda...
Tilaga İnşaat tarafından ofis ve rezidans fonksiyonlarının beraber kullanılacağı mix proje olarak hayata geçirilen SPINE TOWER, tek blokta 140 bin metrekare kapalı alana sahip olarak 80 bağımsız bölümden oluşuyor. 
“Avrupa’nın ve Türkiye’nin En İyi Ofis Mimarisi” ödüllerine sahip projede, manzaranın kesintisiz görülebilmesi ve maksimum gün ışığının içeri alınabilmesi amacıyla yer-tavan hizasında kesintisiz camların kullanılması için Elegance 72 Panel Cephe Sistemi projeye özel olarak dizayn edilmiş. 


Yapının dairesel formuna bağlı olarak kullanılan cephe sistemi de yapı etrafında dairesel olarak binayı çevreliyor. Kapaklı ve strüktürel silikon cephe versiyonlarının birlikte kullanıldığı yapı, gerek konumu gerekse strüktürüyle bölge içinde farklı bir yere sahip. 
Yapının cephesinde yer alan panel cephe sistemi içerisinde doğal havalandırmanın sağlanabilmesi için açılır kanatlar da kullanılmış. Yüksek rüzgar basınçlarında kanatların otomatik olarak kapatılması için rüzgar sensörüne bağlı motorlara yer verilmiş.


Yatırımcı: Tilaga İnşaat
Mimari: 2Design Group
Kullanılan Sistemler: SAPA Elegance 72 Panel Cephe Sistemi (Projeye özel dizayn edilmiş)

Geri