E-dergi
e-dergi
Haberler

Davut Panel, Yeni Ürünlerini Piyasaya Sürüyor

Sektörün en genç firmalarından Davut Panel, geçtiğimiz aylarda piyasaya sunduğu sinüs formlu yeni cephe panelinin ardından şimdi de PIR yangın dayanımlı sandviç panel üretimine başladı.

Adana OSB’deki tesislerinde 2012 yılında üretime başlayan Davut Panel, Ar-Ge çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Sadece poliüretanlı cephe, soğuk oda ve çatı panelleri üzerine kaliteli ve titiz bir üretim yapan Davut Panel’i bu özelliği, iki yıl gibi kısa bir sürede pazarın önde gelen firmalarından birisi yaptı. Davut Panel geçtiğimiz aylarda da sinüs formlu yeni bir cephe paneli dizayn ederek müşterilerinin beğenisine sundu. 


Sinüs formlu cephe paneli

Sinüs formlu cephe paneli ilk kez Yapı İstanbul Fuarı’nda sergilediklerini söyleyen Davut Panel Yönetim Kurulu Başkanı Sarper Davut, büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını vurguluyor. “Form olarak diğer panel üreticilerinden bizi daha farklı kılacak zarif bir şekli var. Görmeye alıştığımız normal formlu panellerden daha farklı bir estetiğe sahip” diyen Davut, Sinüs formdan farklı başka bir model olarak direkt mikro izli cephe panellerinin de olduğunu, bu panelin de normal görünüm yüzeyli panellere göre daha şık olduğunu belirtiyor. Müşteri isteğine göre istenilen renklerde ve gizli vidalı formuyla üretime devam ettiklerini söyleyen Sarper Davut, Davut Panel’deki son gelişmelerle ilgili ise şu bilgileri veriyor: 

Davut Panel Yönetim Kurulu Başkanı Sarper Davut

PIR yangın dayanımlı panel üretimine de başladık
“Bizleri bu sektörde bir adım öne geçirecek her yeniliğe ve yatırıma açık bir firma olarak markamızı gerek yurtiçi gerek yurtdışı pazarda daha çok duyuruyoruz. En son katıldığımız Cezayir ve Libya’daki fuarlar da gayet olumlu ve etkili geçti. Poliüretanlı panellerimizin kalitesini yurtdışı satışlarımızla da kanıtladık. Bunun yanında İtalya’dan yeni getirttiğimiz son derece teknolojik tesisimizde PIR (Poliizosiyanürat) yangın dayanımlı sandviç panel üretimine başladık. Alev yürütmeyen ısı dayanımlı bu paneller, müşterilerimiz tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Normal PU panele göre avantajını ısıya dayanımı ile belli ediyor. Alev dayanım özelliği bulunan PIR panelimizle ilgili video Davut Panel’in Facebook sayfasından izlenebilir”

PIR (Poliizosiyanürat) yangın dayanımlı panel

“Toplam yıllık poliüretanlı sandviç panel üretimimiz 3 milyon metrekare. 150 metrelik kontinü üretim hattımızda seri şekilde programlı olarak üretim yapıyoruz. Fuarlara son derece önem veriyoruz. Bu yıl Irak, İran, Dubai, Cezayir, İzmir gibi farklı bölgelerde yaklaşık on fuara katılıyoruz. Her geçen gün yurtiçi ve yurtdışından yeni müşteri kitlelerine ulaşıyor ve projelerine çözümler sunuyoruz.”


Geri