E-dergi
e-dergi
Haberler

Newista Residence ve Promesa Levent Kule Projelerinde Çuhadaroğlu Tercih Edildi

İnşasına 2011 yılında başlanan ve Hasoğlu Yapı tarafından yürütülen Newista Residence projesinin 2015 yılında tamamlanması planlanıyor.

Aqua, Terra ve Aria adı verilen 3 bloktan oluşan Newista Residence projesi, Dome Mimarlık ofisinden Mimar Murat Yılmaz tarafından tasarlandı. 12 bin metrekare alan üzerinde, 3 blokta 864 adet konut, 1 blokta ise ofis ve mağaza olarak inşa edilen projenin inşaat alanı ise 144 bin 228 metrekare. Beylikdüzü’nde yer alan projenin cephe uygulaması Çuhadaroğlu GE 50 ICV sistemi ile Gelişim Alüminyum ve Metanorm İnşaat tarafından gerçekleştiriliyor. Sistem üzerinde, talep üzerine yüksek binada gizli menteşeli içe açılır çift eksen kanat uygulaması detayları çözülerek projede uygulanıyor.


Promesa İnşaat Yatırım ve Yönetim A.Ş. tarafından inşa edilen Promesa Levent Kule projesi ise beş yıldızlı otel ve ofisten oluşacak. Yapımına 2012 yılında başlanan projenin 2015 yılı içinde tamamlanması planlanıyor. Cephe uygulaması Uğur Alüminyum tarafından gerçekleştirilen Promesa projesinde, Çuhadaroğlu Metal San. ve Paz. A.Ş. tarafından tasarlanan ve geliştirilen MN 50 CS giydirme cephe sistemi ve IFT Rosenheim sertifikalı ST60 ısı yalıtımlı doğrama sistemleri tercih edildi.

Geri