E-dergi
e-dergi
Haberler

Nimeçatı, Milli Reasürans Genel Müdürlük Binasını Yeşillendirdi

Nimeçatı ve Nimeçatı iştiraki Ondutek Teknik Yapı Uygulamaları şirketi satış ve uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor.

Firma, İstanbul’un Şişli ilçesi Teşvikiye semtinde yer alan, Türkiye mimarlık tarihinde önemli bir yere sahip Milli Reasürans ticari alanları üzerindeki yaklaşık 400 metrekare terasın tadilatını yaparak yeşil çatı sisteminin tedarikçisi oldu. 


Projede Kullanılan Ürünler 
Onduline Prima serisi PP 300 Bituline: Her türlü yapıda karşılaşılan su yalıtım sorunlarına yanıt veren çok geniş bir spektruma sahip. Ilıman iklim koşullarının soğuk ve sıcak hava koşullarıyla iyi uyum sağlıyor. Ülkemizde en yaygın kullanılan membran tiplerinden birisi. 
Onduline Avrasya / Sistem Bituline Antiracine: Bitki köklerine dayanıklı özel bir membran olan Sistem Bituline Antiracine, eğimli ve düz çatıların yeşillendirilmesi amaçlı kullanılıyor. Seyrek ve yoğun çatı bahçelerinin su yalıtımı da yapılabiliyor. 
Onduline Avrasya / Sistem Ondugreen Tgv 21: Buhar geçirgenliği yüksek bir ayırıcı. 
Onduline Avrasya / Sistem Ondugreen Floradrain FD 40: Su depolama drenaj levhası olan Sistem Ondugreen Floradrain FD 40’ın eni 1 metre, boyu 2 metre.  Ürün 2,2 kg/m2 ağırlığına sahip.
Onduline Avrasya / Sistem Ondugreen SF: Sistem filtresi olan Ondugreen SF’nin eni 2 metre, boyu ise 100 metre.  
Dow Roof Mate 5 cm: Teras çatılarda ve toprak temaslı temel duvarlarında kullanılan ısı yalıtım ürünü Dow Roof Mate, nem, toprak ve zemin suyunun zararlı etkilerine maruz kaldığından bu şartlara uygun olacak şekilde üretilmiş. Aşırı mekanik yüklere maruz kalma durumunda bile yalıtım özelliklerini kalıcı olarak koruyor. 

Nimeçatı, İsmek Festivali’nin ürün sponsoru oldu 
Çatı ve yalıtım konusunda sektörün önde gelen isimlerinden Nimeçatı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (İSMEK)’nın 2013-2014 eğitim döneminde, kursiyerlerin hazırladığı ve geleneksel hale gelen festivalde sergilenen çalışmalara sponsor oldu. Çatı ve yalıtım konusunda kullanılan ürünlerin kalitesi kadar doğru ve yerinde kullanılmasının da önemine her fırsatta vurgu yapan, bunun da eğitim ile mümkün olduğunu savunan Nimeçatı, İSMEK kursiyerlerine ücretsiz malzeme desteği sağladı. Feshane Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 14-22 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen İSMEK 17. Genel Sergi ve Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da tam bir görsel şölen havasındaydı. “Dünyanın en büyük el sanatları sergisi” olarak gösterilen organizasyon, 9 gün boyunca İstanbulluların ve diğer şehirlerden gelen onbinlerce ziyaretçinin yoğun ilgi ve beğenisini kazandı.

Geri