E-dergi
e-dergi
Haberler

Prestijli Projelerin Tercihi PonceBloc Oluyor

Arkas'ın yapı sektöründeki iştiraki PonceBloc, hafif ve çevreci oluşu, ısı ve ses yalıtım performansı, depreme dayanıklılığı ve uzun yapı ömrü ile prestijli projeler tarafından tercih ediliyor.

Türkiye’de faaliyetlerine başladıkları günden bu yana okul, otel, konut, hastane, alışveriş merkezi, öğrenci yurtları, fabrika, ofis gibi farklı tip projelerde tercih edilen PonceBloc ürünleri gerek hafiflikleri, gerek ısı ve ses yalıtımı avantajları ile konforlu mekanlar yaratıyor. PonceBloc duvar malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra asmolen şekliyle de döşemeler için hem hafif hem de yanmaz bir alternatif.


PonceBloc ürünleri Bodrum’da Swissotel Lojman Projesi, Antalya Rixos Tekirova, İzmir’de Myvia 414 konutları, Güzelvadi villaları, Denizli’de Leman Kültür Otel Projesi, Bursa’da Vadi Mudanya Evleri, Teraspark Konutları, Balıkesir, Aydın, Manisa, Trabzon, Konya, Samsun, Çanakkale, Rize gibi Türkiye’nin pek çok şehrinde prestijli projelerde kullanılıyor.
Yoğunluğu 300 kg/m3 olan ponzadan örülmüş hafif yapı elemanı PonceBloc’u tercih eden uzman mimarların ortak görüşüne göre, daha önceki detay çözümleri ile proje üzerinde yer alan 25 cm kalınlığındaki duvar malzemesi yerine PonceBloc kullanılarak 20 santimetre, hatta 19 cm kalınlığında bloklarla aynı ısı ve ses yalıtım değerlerine sahip duvarlar oluşturulabiliyor. PonceBloc ile örülen duvarlarla binanın üzerindeki ağırlığı yaklaşık % 23 mertebelerinde azaltmak mümkün olabiliyor. Ayrıca doğru detay çözümleri ile tasarlanan projelerde PonceBloc ile ses yalıtım performansı da iyileştiriliyor.

Geri