E-dergi
e-dergi
Haberler

Pakpen, Ahşaba Alternatif Buldu

Pakpen olarak Ar-Ge çalışmalarında kaliteli ve çevre dostu ürünlere odaklandıklarını belirten Pakpen Kalite ve Ar-Ge Müdürü Serhat Çiftçi, özellikle son iki yıldır çevreci ürünler geliştirme noktasında, sektörde öncü bir rol üstlendiklerini kaydetti.

Çiftçi, son olarak yaptıkları Ar-Ge çalışmalarının neticesinde Pakfoam markasıyla köpürtülmüş PVC ürettiklerini ve ahşaba alternatif oluşturduklarını söyledi.
Ar-Ge çalışmaları ile hâlihazırda var olan ürünlerinin fiziksel ve kimyasal özelliklerinde de değişiklikler yapabildiklerini ve ürünlerin kullanım alanlarını bu sayede çeşitlendirebildiklerini belirten Çiftçi, reklam sektöründe yoğun olarak kullanılan Pakfoam markalı köpürtülmüş PVC ürünlerini, farklı sektörlerde değerlendirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Pakfoam’ın, birçok sektörde kullanılan ahşap ve MDF’nin yerini alabilme konusunda potansiyeli çok yüksek bir ürün olduğunun altını çizen Çiftçi, “Biz de bu potansiyeli değerlendirmek için farklı sektörlerden üreticiler ile temasa geçtik ve neler yapabileceğimizi araştırıyoruz. PVC foam plakalar, çok kolay boyanabiliyor ve çok kolay kesilip biçimlendirilebiliyor. Ayrıca sıcak hava ile kaynak yapılabiliyor ya da yapıştırıcı kullanılarak rahatlıkla birleştirilebiliyor. En büyük avantajlarından biri de suya dayanıklı olmaları” dedi.

Geri