E-dergi
e-dergi
Haberler

Türk Ytong 51. Yaşını Kutladı

Türk Ytong 51. yaşını, tüm fabrikalarında çalışanlara yönelik düzenlenen etkinliklerle kutladı.

51. yıl kutlamaları sırasıyla Tekirdağ, Antalya ve Bilecik fabrikalarında düzenlenen kutlamaların ardından 15 Aralık 2014’de Pendik fabrikasında gerçekleştirilen kutlama ile son buldu. Kutlamalarda Ytong ortakları, yöneticileri ve çalışanları biraraya geldi, uzun yıllar Ytong’a hizmet veren çalışanlara kıdem ödülleri verildi.
Törende konuşan Genel Müdür Gökhan Erel, Ytong’un kurum kültürünün zenginliğinden ve çalışanların şirkete bağlılık ve katkısından övgüyle söz ederek,  Türk Ytong’u sektöründe ve dünya gazbeton liginde en yükseklere taşıyan  başarının asıl sırrının bu olduğunu belirtti.
Törende 35. yıl kıdem plaketi alan Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar da konuşmasında “Yeni hedeflerimize adım adım ilerlediğimizi görüyor ve bundan da büyük mutluluk duyuyorum. 51. yılımızda, tüm fabrikalarımızda tam kapasite çalışarak bütün yılların üstünde bir üretim ve satış seviyesine ulaştık. Geçen yılın Kasım ayında temelini attığımız Çatalca fabrikası yatırımımız da hızla devam ediyor. Önümüzdeki Haziran ayı içinde “Dünyanın ilk Yeşil Ytong Fabrikası” olacak Çatalca fabrikamızda üretime başlayacağız ve dünyada en büyük ve en başarılı Ytong kuruluşu olacağız” dedi.

Ytong’lu Yapılar Şimdi Daha Fazla Enerji Tasarrufu Sağlıyor
Türk Ytong, yapı malzemeleri sektöründe devrim yaratan teknolojik gelişmelerle yol alıyor. Ytong’un yenilikçi ve sürekli gelişim konusundaki iddialı çalışmaları sonucunda tüm fabrikalarında üretilen duvar bloklarının ısıl yalıtım değeri yüzde 15 iyileştirildi. 
Türk Ytong, blok ürünlerinde 2,5 MPa olan basınç dayanımı değerini koruyarak, ısı yalıtım performansını artırmayı başardı. Ar-Ge çalışmalarıyla Ytong duvarların ısıl iletkenlik hesap değerini yüzde 15 daha iyileştirerek 0,13 W/mK’dan 0,11 W/mK’e düşüren Ytong, böylece sağladığı enerji tasarrufunu da aynı oranda artırmış oldu.

Geri