E-dergi
e-dergi
Haberler

Yangın Güvenliğinde ACO Desteği

ACO, yapılardaki yangınlara karşı drenaj sistemlerinin hem daha dayanıklı olması, hem de zehirli dumanın oluşturduğu tehdide karşı geliştirdiği "Passavant Serisi" zemin süzgeçleri ile potansiyel yangın riskini düşürüyor.

İnsan hayatına verdiği değeri ürün fonksiyonelliğiyle birleştiren ACO’nun Passavant Serisi, katlar arası duman geçişini engelleyen süzgeçlerle felaketlerin ve oluşabilecek can kayıplarının önlenmesine büyük katkı sağlıyor. Ayrıca, güvenli ve yüksek kapasitede drenaj imkanı sağlayan ACO “Spin Serisi” çatı süzgeçleri de yağmur suyu drenajında yangına karşı dayanıklı paslanmaz çelik süzgeç ve boru sistemi sayesinde emniyet sağlıyor.

Yağmur Suları Toplanarak Yeniden Kullanılıyor
Değişen iklim ve hava koşulları insanların suyu daha efektif kullanmasını zorunlu kılıyor. Yağmur suyu kullanımı, değerli su kaynaklarının korunmasının yanında, kanalizasyon yükünü azalttığı için aşırı hava olaylarının yol açtığı su baskınlarının da oluşumunu engelliyor.ACO’nun ürünü Rain-Ceptor, yağmur suyunun tekrar kullanımını sağlayarak su tüketimini azaltmak ve tasarruf etmekle kalmayıp aynı zamanda şehir şebekesinin de yükünü azaltarak kaynakları daha verimli kullanmaya katkıda bulunuyor.

Geri