E-dergi
e-dergi
Haberler

Filli Boya Capatect'ten Hastanelerdeki Enerji Verimliği Projelerine Destek

Filli Boya Yalıtım Capatect, Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü "Kamu-Özel Elele Enerji Verimliliğine" projesi kapsamında, Trabzon Ahi Evren Göğüs ve Kalp Damar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin restorasyonuna yalıtım desteği verdi.

İlk kez Sağlık Bakanlığı’nın kendisine bağlı sağlık tesislerinde kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması amacıyla başlattığı proje ile tüm kamu binalarına da enerji verimliği konusunda örnek olunması hedeflendi. 
Capatect Isı Yalıtım Sistemi’nin tercih edildiği projede, yüksek ısı yalıtım performansı sağlaması amacıyla standart EPS levhalara göre yüzde 20 daha yüksek yalıtım gücüne sahip 6 cm. kalınlığında Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları ve pencere etraflarına da Capatect Taşyünü levha uygulaması yapıldı. Son kat uygulamasında dış hava şartlarına ve yangına dayanıklı, Capatect Sıva ve Capatect mineral kaplama uygulaması ile Avrupa standartlarında bir ısı yalıtım sitemi uygulamasının yapılması sağlandı. Renk alternatiflerine sahip Capatect Son kat boya uygulaması ile projeye istenen görünüm kazandırıldı.

Megastar Tarkan, Filli Boya Reklamlarında
Filli Boya’nın 2015 “Hayattan Rengi Alın Geri Neyi Kalır ki?” reklam kampanyası ünlü sanatçı Tarkan tarafından yorumlanarak yayına başladı. 33 kanalda aynı anda yayınlanmaya başlayan reklam kampanyası yayına girdiği ilk andan itibaren izleyiciler tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılandı.

Geri