E-dergi
e-dergi
Haberler

İncek Loft Projesinde Çuhadaroğlu Tercih Edildi

Ankara İncek'te Tabanlıoğlu Mimarlık imzasıyla hayata geçirilen İncek Loft projesi son dönemlerin en çok dikkat çeken projelerinden biri.

Projede, kendine özgü çizgisiyle yapıya görsel değer katan, düşük ısı geçirim katsayısı sayesinde enerji tüketimini yüzde 60 azaltan Çuhadaroğlu ST 70 Isı Yalıtımlı Doğrama Sistemi tercih edildi. Yaklaşık 600 ton profilin kullanılacağı öngörülen projenin profil uygulayıcıları Ankara Alüminyum, Başkent Alüminyum ve Pimeks Alüminyum olarak belirlendi.

Çuhadaroğlu, Antalya’da Konut Projelerinde de Tercih Ediliyor
Antalya’da birçok otel projesine imza atan Çuhadaroğlu, konut projelerinde de tercih ediliyor. Antalya’nın Kundu bölgesinde konumlandırılan Sirius Town Evleri, toplamda 42 bin metrekarelik inşaat alanından oluşuyor. Hem konut hem de ticari ünitelerin yer aldığı projede 324 adet daire mevcut. 2015 yılının ilk çeyreğinde bitmesi planlanan projede Çuhadaroğlu sistemleri kullanıldı. 

Çuhadaroğlu, Çankaya Üniversitesi’nde Giydirme Cephe Tasarımı Eğitimi Verdi
Çuhadaroğlu Metal Sanayi, 16 Aralık 2014 tarihinde Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde “Giydirme Cephe Tasarımı Eğitimi” verdi. Öğrencilerin ve akademisyenlerin katılım gösterdiği eğitimde Çuhadaroğlu Metal Sanayi Teknik Destek Yetkilisi Nermin Işık Güler, alüminyumun projelere kattığı tasarım zenginliği ile kullanıcıların alüminyumdan beklentilerini aktardı.

Geri