E-dergi
e-dergi
Haberler

BTM, Yapı Fuarı'nda 40. Yılını Kutladı

Sektördeki 40. yılını kutlayan BTM (Bitümlü Tecrit Maddeleri), 38. Uluslararası Yapı Fuarı'nda sektör profesyonelleri ile buluştu.

İlklerle, başarılarla dolu 40 yılını Yapı Fuarı’nda düzenlediği 40. Yıl Kokteyli ile kutlayan BTM, fuarda su yalıtımı, ısı yalıtımı ve çatı kaplama malzemeleri ile profesyonellerin ilgisini topladı.
BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, 2015’in kendileri için gurur verici bir yıl olduğunu söyledi. 40. yıllarında 40 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Ürkmez, “Bu sene Yapı Fuarı’nın bizim için anlam ve önemi büyük. 40 yıldır bu sektörün içinde birçok ilke imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yeni nesil yalıtım malzememiz olan Alfa Hibrit ise bu sene Yılın Çatı Sistem Bileşeni Ürün Ödülü’nü kazandı. Çalışmalarımızın meyvesini bu şekilde toplamak ve olumlu geri dönüşler almak ekip olarak hepimizi heyecanlandırıyor” dedi.

BTM’den Mega Projeler
BTM POLYPLAN Sentetik Su Yalıtım malzemeleri, 2014 yılı içinde birçok önemli projede kullanıldı. Bu projelerin içinde Symbol Kocaeli AVM, Hereke Demiryolu Tüneli, İstanbul Metrosu Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı ve Ovit Dağı Tüneli gibi projeler yer alıyor.
Kocaeli’de ilk kongre merkezi olan Symbol Kocaeli Projesi, aynı zamanda Kocaeli’nin en büyük karma projesi olarak hayata geçirildi. Bu mega projenin temel su yalıtım uygulamaları BTM POLYPLAN Sentetik Su Yalıtım Malzemesi kullanılarak yapıldı.
İstanbul-Ankara hızlı tren hattı projesi kapsamındaki Dilovası tünellerinin renovasyon işlerini gerçekleştiren Kolin İnşaat, tarihi taş duvar kaplamalarına sahip olan bu tünellerin su yalıtımı için BTM POLYPLAN UG 200 ürününü tercih etti. Toplamda 20 bin metrekare BTM POLYPLAN Sentetik Su Yalıtım Malzemesi başarı ile uygulandı.
İstanbul’un en önemli hatlarından biri olan Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Mecidiyeköy-Mahmutbey kısmı Gülermak-Kolin-Kalyon iş ortaklığı ile hayata geçiriliyor. Proje kapsamında, mevcut Mecidiyeköy ve Mahmutbey istasyonlarına entegre olacak şekilde yapılacak olan; toplam 25 bin 500 metre ana hat tüneli, 15 adet İstasyon, 1 km’lik viyadük ile ulaşılacak depo sahası ve bakım alanında su yalıtım ürünü olarak BTM POLYPLAN UG 200 tercih edildi.

25 Mayıs 2015

Geri