E-dergi
e-dergi

Knauf'tan Sandstone-Design ve GUARDEX®-Knauf Mantolama Sistemi


Knauf A.Ş., geçtiğimiz günlerde yeni ürünlerinin lansmanını yaptı. Bunlardan en çok ilgi çekenleri ise "Sandstone-Design" ve "GUARDEX®-Knauf Mantolama Sistemi"ydi...

Mayıs-Haziran 2015 / Sayı: 56

Almanya’da üretilen Sandstone-Design, doğaltaşın belirli bir prosesle yaprak hale getirilmesiyle üretilen esnek bir cephe kaplama malzemesi. Tamamen kum taşından imal ediliyor ve yüzeyi tamamen taşın doğadaki kendi formu. Tasarımı, göze hoş görünen ince ve doğal gölgelere ve istisnai renklere sahip kapsamlı motifler sunuyor. Dış ortamda, kirlere ve kötü hava koşullarına karşı uzun süreli koruma sağlıyor. Tüm bunların yanında hasar görmüş bir parçasının değişimi de son derece kolay. 2 milimetre kalınlığındaki bu ürün, 500x150, 600x300, 400x200 ve 2600x1200 mm ebatlarda piyasaya sunuluyor. Sandstone-Design’ın 8 farklı renk ve doku seçeneği var. 


GUARDEX®-Knauf Mantolama Sistemi
Diğer bir ürün de, Knauf A.Ş.’nin Çatı&Cephe Malzemeleri Ödülleri’nde Yılın Cephe Malzemesi kategorisinde aday olan ürünü GUARDEX®-Knauf Mantolama Sistemi... 
GUARDEX®-Knauf Mantolama Sistemi, mevcut binalarda mantolama uygulaması için pratik çözüm sunan, ısı yönetmeliklerine göre detaylı hesaplanmış ısıl geçirgenlik değerlerine sahip, yüksek ses yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlayan, dış hava koşullarına yüksek dayanım gösteren ve yalıtım levhaları için muntazam bir alt zemin oluşturan, hafif, hızlı ve kolay uygulama imkanı sağlayan bir sistem. 
Bilindiği gibi özellikle renovasyon uygulamalarında, bozuk yüzeyli cephelerde yüzeyin düzeltilmesi oldukça sıkıntılı. Guardex plakalarla bu yüzeyler kolaylıkla düzeltilebiliyor ve üzerine mantolama yapılıyor. 
Ürün, alçı bazlı olduğundan dış ortam şartlarına maruz kalmaması gerekiyor. En verimli uygulaması ise GUARDEX® yapıldıktan sonra üzerinin mantolamayla bitirilmesi. Bu, binaya aynı zamanda daha fazla yalıtım sağlıyor. Kısaca, daha fazla yalıtım ihtiyacı olduğunda ya da yüzeylerin daha fazla düzeltilmesi gerektiğinde mükemmel bir çözüm yaratıyor. 


GUARDEX®-Knauf Mantolama Sistemi’nin Avantajları
• Daha fazla ısı yalıtımı
• Isı yönetmeliklerine göre detaylı hesaplanmış ısıl geçirgenlik değerleri
• Yüksek ses yalıtımı
• Dış hava koşullarına yüksek dayanım
• Yalıtım levhaları için muntazam bir alt zemin
• Hafif, kolay ve hızlı bir uygulama. 

Knauf A.Ş. Mantolama ve Çimento Bazlı Sistemler Satış Müdürü Erdil Dinçer: 
“Estetik Arayışlara Yanıt Veriyor”


"Ülkemizde mantolama uygulamalarının yüzeyleri ya mineral sıva ya da tekstürlü kaplamalar. Bunların dışındaki çözümler ise oldukça az. Bu duruma ek olarak pazarda alternatif olacak estetik son kat arayışları olduğunu görüyoruz. Sandstone-Design ürünlerimiz tam da bu arayışa yanıt verebilecek çözümler sağlıyor. Dış cephede mantolama üzerine doğaltaş kullanılacağı zaman mekanik montaj yapmak gerekiyor. Sandstone-Design ile mekanik montaja ihtiyaç yok. 2 mm kalınlığındaki plakaların, ısı yalıtım levhasının üzerine uygulanan sıvanın hemen üzerine yapıştırılması yeterli..."

Geri