E-dergi
e-dergi
Haberler

Kılıçoğlu'ndan Çatılara Alaturka Estetik

Kılıçoğlu, geleneksel mimaride kullanılan Alaturka kiremit modelini günümüzün teknolojisiyle geliştirerek çatılara uzun ömürlü bir çözüm kazandırıyor. Estetik görünümü kadar sağlamlığıyla da öne çıkan Kılıçoğlu Alaturka kiremit, her iki yanında bulunan ve kaymayı önleyen kenetli yapısıyla fark yaratıyor.

Tarihi bina restorasyonlarında en çok tercih edilen kiremit modeli olarak ün yapan Kılıçoğlu Alaturka kiremit, çatı tasarımında nostaljiyi ve estetiği yaşamak isteyenlerin de yoğun olarak tercih ettiği bir model olarak öne çıkıyor. Birbirleri üzerine kapanarak döşenen Alaturka kiremit, daire şeklindeki zor çatı modellerinde bile kolaylıkla uygulanabiliyor. Kılıçoğlu Alaturka kiremit, yapı mimarisinde yaratıcı çözümlere en uygun yanıtı vermenin yanı sıra özellikle taş ve ahşap yapılarda yüksek bir estetik algı yaratıyor.  

Kılıçoğlu’ndan Çatı Yalıtımına İdeal Çözüm
Kılıçoğlu, hayata geçirdiği Megaron Çatı Teknolojileri markası ile yeni nesil çatı teknolojisi çözümlerini tek çatı altında topluyor. Megaron Çatı Teknolojileri’nin ürün gamında yer alan Megaron Mineral Yün Tekno Yalıtım Sistemi ise çatılarda ısı ve su yalıtımını bir arada sağlayan yeni nesil yalıtım sistemi olarak en ideal çözümü sunuyor.
Isı ve su yalıtımının yanı sıra yangına karşı mukavemetli, uzun ömürlü bir ürün olan Megaron Mineral Yün Tekno Yalıtım Sistemi, standartların ötesinde sağlamlığı ve dayanıklılığı ile fark yaratıyor. Binalarda ısı kaybının yüzde 25’inin doğrudan çatılardan kaynaklandığını ifade eden Kılıçoğlu Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Özaydemir, Megaron Mineral Yün Tekno Yalıtım Sistemi’nin kullanılması durumunda ısı kaybının yaşanmayacağına vurgu yapıyor.
Megaron Mineral Yün, eğimli çatılarda mertek üstü yalıtım uygulamaları için Kılıçoğlu tarafından özel olarak tasarlanmış bir ürün olarak ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında A1 sınıfında olmasıyla da öne çıkıyor. Özaydemir, ürünün kendi sınıfında en üst düzey (0,035-0,036) lamba değerine sahip ürünlerden biri olmasının yanı sıra yüksek ısı yalıtım özellikleriyle enerjinin bina içerisinde kalmasını sağladığını, özellikle çatıda yaşam alanı olan binalarda yaşam kalitesi ve konforunu en üst düzeye taşıdığını belirtiyor.

Çatıları Renklendiren Yeni Nesil Çözümler Megaron Çatı Teknolojileri’nde
Kılıçoğlu’nun hayata geçirdiği Megaron Çatı Teknolojileri, çatılara doğanın renklerini taşıyor. Dünyanın en gelişmiş yeni nesil çatı teknolojilerini sunan Megaron Çatı Teknolojileri, dünyaca kabul görmüş Kılıçoğlu kalitesinin bütünsel çatı sistemi çözümleri markası olarak fark yaratıyor. 

28 Eylül 2015

Geri