E-dergi
e-dergi
Haberler

Bakü Olimpiyat Stadyumu Cephesine Çuhadaroğlu İmzası

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 1. Avrupa Oyunları'nın gerçekleştirildiği Bakü Olimpiyat Stadyumu, Şor Gölü yakınlarında toplam 496 bin metrekare alana konumlandırıldı.

Türk inşaat firması Tekfen tarafından yapılan projenin konsept mimarisi Koreli mimarlık ofisi Heerim Architects&Planners tarafından çizildi. Projelendirme ve yapım süresi 24 ay olarak belirlenen proje, Azerbaycan petrol şirketi Socar tarafından finanse edilip, yaptırıldı.

Bakü Olimpiyat Stadyumu projesinin, yaklaşık 15 bin metrekare alana sahip kapaklı giydirme cephe sistemleri, alüminyum kapı ve menfez doğramaları Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi tarafından Çuhadaroğlu sistemleri ile yapıldı.

Stadyumun yoğun sirkülasyona sahip alanlarına yangın senaryosuna uygun olarak tasarlanan ve kullanıcıların tahliyesine yardımcı olabilecek Çuhadaroğlu İnterax marka FPD 75 Serisi, EI sınıfı 90 dakika yangına dayanıklı doğrama sistemi uygulandı. Stadyum içerisinde bulunan koridor boyunca odalar, pencereler ve ofis bölümleri yine FPD 75 Serisi yangına dayanıklı doğramalarla yapıldı. Ayrıca stadyumun çeşitli mekanlarında kullanılan İnterax marka otomatik kayar kapılar da, tercih edilen Çuhadaroğlu ürünlerinden oldu.

Dumankaya Ritim İstanbul’da da Çuhadaroğlu Ürünleri Tercih Edildi
İstanbul Maltepe’de yapımına devam edilen Ritim İstanbul projesinin dış cephe uygulaması Mayem, Günpen ve Sima Alüminyum tarafından Çuhadaroğlu ST 80 HI ve MN 50 HI sistemleriyle yapıldı.
Dumankaya Ritim şartnamesinde tanımlanan yüksek performans değerlerinin optimum maliyet ile sağlanması nedeniyle Çuhadaroğlu Sistemleri tercih edilen projede MN 50 HI mikro kondens kanallı, yüksek ısı yalıtım performanslı giydirme cephe sistemi ile 1,4 W / m2 K; ST 80 HI ısı yalıtımlı doğrama sistemi ile 1,6 W / m2 K ısı iletim katsayıları elde edildi.

28 Eylül 2015

Geri