E-dergi
e-dergi
Haberler

TGÜB, 25. Yılını Kutluyor

Türkiye İnşaat Sektörünün köklü ve saygın kurumlarından Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB), 25. yılını kutluyor. TGÜB bu kapsamda farklı şehirlerde çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek.

TGÜB’ün 25. yılı ile ilgili açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, gazbeton sektörünün ekonomide ve inşaat sektöründe yarattığı değere dikkat çekerek, “Türkiye’de gazbeton üretiminin başlamasından bugüne, toplam 50 milyon metreküp gazbeton üretilerek yaklaşık 4 milyon sağlıklı ve çağdaş yapının inşasında kullanılmıştır. Bu yapıların sağladığı birikimli yakıt tasarrufu ise 20 milyar doların üzerindedir” dedi.
25. yıl kutlamaları kapsamında çeşitli şehirlerde farklı etkinlikler gerçekleştireceklerini belirten Hinginar, “Kasım ayında, üyesi olduğumuz Avrupa Gazbeton Üreticileri Birliği (EAACA)’nin Yönetim Kurulu ve Teknik Komite toplantılarını TGÜB’ün ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştireceğiz. Farklı şehirlerde yapı sektörü, kamu kurum/kuruluşları ve öğrencilere yönelik kutlama organizasyonlarımız olacak. Ayrıca bu sene gazbetonun toplumda bilinirlik ve tanınırlığının artmasına özellikle önem veriyoruz. Halkımızın sağlıklı ve sağlam konut tercihlerinde bulunmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

28 Eylül 2015

Geri