E-dergi
e-dergi
Haberler

Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası'na Çuhadaroğlu İmzası

Yapımına 2013 yılında başlanan ve aynı yılın sonuna doğru tamamlanan Selçuk Ecza Deposu Genel Müdürlük Binası, Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından akıllı bina teknolojisi düşüncesi ile ve işverenin "kendini evinde gibi hissetmek isteği" briefi ile tasarlandı.

Bu yeni hizmet binası projesi, tasarım grubunun Dünya Mimarlık Festivali’nde “ Ofis Projesi” dalında birincilik ödülünün sahibi olmasını sağladı. Çalışanlar açısından çok yönlü olan bu bina, hizmet açısından da kolaylıklar sağlıyor.
Projenin dış cephe uygulaması, Yalıtım Çözümleri tarafından Çuhadaroğlu GE 50 SC Silikon Giydirme Cephe Sistemi ve LV 50 Menfez sistemi ile yapıldı.
Çuhadaroğlu GE 50 SC Silikon Cephe Sistemi, yüksek performans ve kaliteyi bir arada sunan ideal bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Sadece cam görünümü ile yapıya görsel zenginlik katan sistemin üretimi, özel kanala sahip ısı cam ara çıta profili ve çift komponentli yapısal silikon kullanılarak yapılıyor.

Borsa İstanbul Merkez Bina Cephesini, Çuhadaroğlu Yapıyor
İstanbul’un Sarıyer ilçesinde inşa edilen Borsa İstanbul Merkez Bina cephesi, Çuhadaroğlu MN 50 Mikro Kondens kanallı giydirme cephe sistemi ile yapılıyor. Yaklaşık 40 bin metrekare inşaat alanına sahip proje kapsamında; açık ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, kafeterya, aerobik ve aletli jimnastik salonu, sauna, squash, sosyal alanlar, spor alanları, yeşil alanlar ve otopark yer alıyor.
Mimari tasarımını Gelişim Mimar-lık’ın yaptığı Borsa İstanbul Merkez Bina dış cephesi, Özkocaeli Cam firması tarafından, Çuhadaroğlu MN 50 Mikro Kondens kanallı giydirme cephe sistemi ile yapılıyor. MN 50 sistemi, Çuhadaroğlu’nun performans testlerinden başarıyla geçen sistemleri arasında yer alıyor. Mikro kondens kanalı özelliği ile yapı içerisine hiçbir durumda su girişine izin vermeyen MN 50 Giydirme cephe sistemi, farklı derinliklerdeki griyaj seçenekleri sayesinde geniş açıklık uygulamalarına olanak sağlayan bir sistem olup 18 farklı kayıt birleşim yöntemi ile projelere özel ekonomik çözümler sunuyor.

26 Ocak 2016

Geri