E-dergi
e-dergi
Haberler

AKG Gazbeton "Anlatılar" Serisinin Beşincisinde Mimar Alişan Çırakoğlu'nu Konuk Etti

AKG Gazbeton ile Mimarlar Odası İzmir Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği ve usta mimarların yer aldığı söyleşiler dizisi "Anlatılar" serisinin beşincisi, Mimar Alişan Çırakoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Mimarlık dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı, 2 Aralık’ta İzmir Mimarlık Merkezi’nde düzenlenen söyleşide, Çırakoğlu tasarımını yaptığı Abdullah Gül Üniversitesi Mimar Sinan Kampüsü’nü anlattı. Çırakoğlu “Bir Yerleşkenin Doğuşu” başlıklı sunumunda; su merkezli, insan iletişimini ve genç merkezliliği öne alan, 2012 Singapur Dünya Mimarlık Festivali’nde kısa listeye kalmayı başaran projenin detaylarını katılımcılarla paylaştı.
Yüksek Mimar Alişan Çırakoğlu, mimari tasarımdaki yaklaşımını şöyle açıkladı: “Yenilikçi. İşlevsel. Daha iyi bir fiziksel çevre için. Her projede o projeyi etkileyen tüm unsurları anlamaya odaklanıyoruz. Değiştirmek üzere olduğumuz çevreye karşı sorumlu hissediyoruz. Yapı ve kent ölçeğinde tasarlarken yenilikçi bakıyor, ileri teknolojiyi sadece ürüne değil tasarım sürecinin kendisine de dahil ediyoruz. Ekonomik ve çevreye duyarlı projeler geliştiriyoruz. Fiziksel çevreyi farklı ölçeklerden bir arada bakarak deneyimliyoruz. Farklı ölçeklerdeki tasarlama süreçlerinde bütüncül ve akıcı bir yaklaşım sergiliyoruz. Her projede ilerici bir duruşu zamansız bir ifadeye dönüştürmeye çabalıyoruz.”
Etkinliğin sonunda AKG Gazbeton Genel Müdürü Ali Şükrü Kahyaoğlu tarafından Alişan Çırakoğlu’na teşekkür plaketi sunuldu.

AKG Gazbeton Panel Ürünlerine CE Belgesi Aldı
AKG Gazbeton, ürün ve üretim kalitesinin uluslararası standartlarda olduğunu bir kez daha kanıtladı. AKG Gazbeton, sektörde bir ilki daha gerçekleştirerek, tüm işletmelerinde ürettiği blok ve tutkal ürünlerinden sonra “Panel Ürünleri” için de CE belgesini aldı.

26 Ocak 2016

Geri