E-dergi
e-dergi
Haberler

SeSa Talks Konferansı'nda Ses Getirecek Konular ve Konuşmacılar Olacak

Türk inşaat sektörü, Türkiye'deki şehirlerin gelecekte oluşacak talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için, yüksek kaliteli, sürdürülebilir ve güvenli çözümler sunmaya yönelik neler yapabilir?

"Sesa Talks" konferans programı, 25-27 Şubat tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek SeSa Build fuarında, bu soruya cevap arayacak. 3 gün sürecek konferansta "Sürdürülebilir ve Güvenli Şehirler İnşaa Etmek", "Akıllı Bina Tasarımı ve Modellemesi" ve "SeSa Build Perspektifinden Başarı Hikayeleri" konuları sırayla ele alınacak.1. Gün
Türk pazarının karakteristik özelliklerinin planlama ve inşaat süreçlerinde nasıl değerlendirilmesi gerektiği, fuarda ve eşzamanlı konferans programında vurgulanacak. Mimari, bilim, siyaset ve inşaat sektöründen üst düzey konuşmacıların fikir, konsept ve çözümlerini sunacakları "SeSa Talks"  konferansında yer alan konuşmacılar arasında;
Dirk van Peijpe, "DE URBANISTEN" dergisinin kurucu ve yayıncısı olmasının yanı sıra, tanınmış ve tutkulu bir şehir plancısıdır. Şehir planlamasındaki gücü kentsel sorunlara yeni çözümler bulma konusundaki başarısına dayanır. Van Peijpe "Sürdürülebilir ve Güvenli Şehirleri İnşaa Etmek" ana başlığı altında, şehirlerimizi nasıl daha dayanıklı ve cezbedici hale getirebileceğimizi anlatacak.
Kadir Has Üniversitesi, İstanbul Çalışmaları Merkezi Direktörü ünlü akademisyen Prof. Dr. Murat Güvenç, İstanbul Metropoliten Alanının gelişimi ve sürdürülebilirlik konusunu işleyecek.
İlk günün konuşmacıları arasında Prof. Dr. Hüseyin Kaptan ve Dr. Özdemir Sönmez de yer alıyor. Günün devamında Prof. Dr. Erol Köktürk moderatörlüğünde kentsel dönüşümün tartışılacağı bir panel-forum da yer alacak.

2. Gün
İkinci gün birçok değerli konuşmacıyla beraber iklim uzmanı Prof. Thomas Auer ve mimar Julian Weyer, "Akıllı Bina Tasarımı ve Modellemesi" ana başlığını değerlendirecekler.
İklim uzmanı Prof. Thomas Auer, binalar için iklim ve enerji konseptleri geliştiriyor. Enerji kaynaklarının optimal kullanımını esas alan yaklaşımı, mimarlık ve yapı teknolojilerini kombine etme odaklı.
Aarhus, Danimarka’dan C.F Møller Architects firmasının ortaklarından Mimar Julian Weyer sunumunda, bütünleşik tasarım aracılığıyla sosyal ve mimari inovasyonu ele alacak.
"SeSa Talks" konferans programı ikinci günü, tanınmış mimarlarımızdan Emre Arolat’ın sunumuyla devam edecek. Emre Arolat’ın sunumunu Doç. Dr. Ümit Işıkdağ moderatörlüğünde “Modelleme ve Tasarım” konulu panel takip edecek.

3. Gün
Fuar ve konferansın son gününde ise “SeSa Build Perspektifinden Başarı Öyküleri” başlığıyla sunumlar yer alıyor.
İsveç Dışişleri Bakanlığından Emekli Büyükelçi ve Proje İhracat Dairesi Başkanı Bo Jerlström, bir İsveç projesi olan SymbioCity hakkında konuşacak ve Stockholm deneyimlerini İstanbul’a aktaracak. SymbioCity, kapsamlı ve sürdürülebilir kentsel gelişim için hızlı çözüm öneren şehir sistemlerini temsil ediyor.
Kopenhag Danimarkadan Gehl Architects firmasından mimar Sofie Kvist, kamusal alanın şehirlerimizdeki rolünü ve insanlar için nasıl daha iyi kullanılabilir olacağını anlatacak.
Başarı Öyküleri ana temalı 3. günde, ayrıca Almanya Münih’ten Henning Larsen Architects firma ortağı Werner Frosch “bilgiyle tasarlamak” başlığı altında Henning Larsen’den başarı örnekleri paylaşacak.

“SeSa Talks” konferans programı, Messe Münih’in uzun yıllardır işbirliği yaptığı "DETAIL”, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yapı Endüstri Merkezi’nin katkılarıyla hazırlanıyor.
SeSa Build hakkında ayrıntılı bilgiye, www.sesa-build.com ve www.facebook.com/bau-muenchen linklerinden ulaşabilirsiniz.

9 Şubat 2016

Geri