E-dergi
e-dergi
Haberler

Braas, Çatıları Enerji Üssüne Dönüştürüyor

Braas Çatı Sistemleri, kentsel dönüşüm sürecinde çatıları yapılarda bir enerji üssüne dönüştürmek amacı ile geniş solar ürün gamını tüketicilerine sunuyor.

Yenilenebilir enerji kaynaklarından etkin bir şekilde yararlanılmasını hedefleyen Braas’ın, güneş enerjisini kullanarak hijyenik sıcak kullanım suyu temini ve havuz suyunun ısıtılmasını sağlayan termal kolektörleri ve güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlayan fotovoltaik panelleri estetik tasarım ve su sızdırmazlığı bir arada sunan güçlü çözümler olarak öne çıkıyor. Braas, inovatif ürünleri, anahtar teslim uygulama anlayışı, profesyonel çalışma disiplini, zamanında teslim prensipleri, son kullanıcı ve müteahhitler için sunduğu avantaj paketleri sayesinde kentsel dönüşüm sürecinde çatıyı bir sorun olmaktan çıkarıyor. Braas Güneş Enerjili Çatı Sistemleri ile kentsel dönüşüm süreci sonunda çevre dostu akıllı binalar ortaya çıkıyor.

Braas Terracotta Serisi ile Çatılarda Cesur ve Özgün Tasarımlar
Modern tasarımlar için olduğu kadar klasik yapılar için de çarpıcı modeller geliştiren Braas Çatı Sistemleri, çatısında kusursuz antik görünümü arayanlar için Braas Terracotta serisini sunuyor. Braas’ın İtalya’daki fabrikalarında yüksek teknoloji ile üretilen Braas Terracotta serisi, büyük ebatlı ve geniş kavisli Coppo Domus ve orijinal tasarımlı Vario 5 Marsilya Antik modellerinden oluşuyor.
Braas kalitesinin ve estetik İtalyan tarzının çatı tasarımına cesur ve özgün bir şekilde yansıtıldığı Braas Terracotta serisinde bulunan Coppo Domus, Türkiye’de ilk kez ve sadece Braas tarafından sunuluyor. Yüzeyinde özel olarak uygulanmış dokular ve ön kısmında el ile şekillendirilmiş hissi veren kıvrımlı kenarlar kiremite ayrıcalık katıyor. Büyük ebatlı, geniş kavisli bir tasarıma sahip olan Coppo Domus’un, bu antik görünümü ve zarif çizgileri ile yeni çatıların yanı sıra renovasyon projelerinde de beğeni toplaması bekleniyor. Braas Terracotta serisinde bulunan diğer ürün Vario 5 Marsilya Antik ise Marsilya tutkunları için eskitilmiş görünümü ile fark yaratıyor.
Coppo Domus ve Vario 5 Marsilya Antik modelleri kendilerine özel Euro Rüzgar Klipsleri ile birlikte uygulanıyor. Avrupa standartlarına uygun Euro Rüzgar Klipsleri, paslanmaz çelikten üretiliyor ve rüzgara karşı direnç sağlamasının yanı sıra kiremitlerin çatıda düzgün bir şekilde monte edilebilmesini ve bu düzgünlüğün uzun süre korunabilmesini temin ediyor. Braas, bu ve benzeri tüm detayları çözülmüş bir sistemle, uzun ömürlü, özgün ve estetik bir çatı olanağı sunuyor.

Braas’tan Güçlü ve Etkileyici Bir Renk Alternatifi: Magma Gri
Braas Çatı Sistemleri’nin tüm dünyada modern yapı tasarımlarına yönelik olarak geliştirdiği ve 2011 yılında Türkiye’de de üretmeye başladığı TegaLModerN kiremide, güçlü ve etkileyici bir yeni renk seçeneği eklenerek ürün gamı genişletildi. Titanyum Gri’den sonra TegaLModerN’in yeni Magma Gri renginin de sıra dışı düz profili ve keskin geometrik çizgileri ile özellikle modern çizgilere sahip projelerde mimar ve son kullanıcılar tarafından tercih edilmesi bekleniyor.

28 Mart 2016

Geri