E-dergi
e-dergi
Haberler

Tema İstanbul, BTM Bahçe Çatı Sistemini Tercih Etti

Sign Of The City Awards'da "En İyi Karma Proje" seçilen Tema İstanbul konut projesinin, eşsiz peyzaj mimarisinde BTM Optigreen yeşil çatı sistem bileşenleri tercih edildi.

Mesa-Artaş ve Kantur-Akdaş İnşaat gruplarının ortak çalışması ile hayata geçirilen, 3 bin 500 konutlu projenin gösterişli peyzaj mimarisinin tasarımında ve danışmanlık hizmetlerinde, DS Mimarlık’ın imzası yer alıyor. Peyzaj ve rekreasyon alanlarının uygulaması ise Işık Peyzaj ve Cem Botanik firmaları tarafından gerçekleştirildi.

BTM Optigreen Bahçe Çatı ürünleri sayesinde hayal ettikleri gibi bir proje hayata geçirdiklerini belirten Işık Peyzaj ve Cem Botanik yetkilileri, sistemin uygulama kolaylığı ve üstün özellikleri nedeniyle bundan sonraki projelerinde de ilk tercihlerinin BTM olacağını belirttiler.

Yaklaşık 55 bin metrekare olan yeraltı otoparkı - rekreasyon ve sosyal tesis alanlarının yer aldığı teras alanlarında su yalıtım uygulaması sonrası uzman peyzaj ekipleri aracılığı ile yüzde 2-25 eğimde kullanılmaya uygun BTM Optigreen sistem bileşenlerinden sırasıyla; 500 gr’lık nem tutucu keçe, 25 mm’lik FKD 25 su tutma hazneli drenaj levhası ve 110 gr’lık Dupont SF grubu sistem filtresi ile yeşil çatı katmanları serilerek yeşil çatı uygulaması tamamlandı. Seçilen bitki ve botanik gruplarının yaşamasına elverişli özel karışımlar ile oluşturulmuş, hafifletilmiş bahçe çatı toprağı serimi ve en son olarak bitkilerin yerleşimi ile hem göze hem de yaşama dokunan yeşilin her tonuna ait görsel zenginlik yaratıldı.

BTM’nin Başarısı Taçlandı
BTM, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)’nın düzenlediği “Başarılı Sanayi Kuruluşları Ödül Töreni”nde aldığı birincilik ödülü ile sektöründeki başarısını tescilledi.
EBSO’nun her yıl üretim, yatırım, ihracat, vergi, istihdam, Ar-Ge ve inovasyon ile yarattıkları marka alanında başarılarını değerlendirerek belirlediği “Başarılı Sanayi Kuruluşları” ödül töreni Hilton İzmir’de gerçekleştirildi. Ticaret ve Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı törende BTM, Aşındırıcı Ürünler, Diğer Metal Dışı Mineraller ve Kompozit Sanayii meslek grubunda üretim ve yatırımda birincilik ödülünü alma gururunu yaşadı.
Ödülü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve EBSO Meclis Başkanı Salih Esen’den alan BTM Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Ürkmez, “Dünyada, değişen pazar ve rekabet koşullarını göz önüne alarak, kendi teknolojisini ve ürünlerini geliştiren, bu alanda mühendislik gücüne, laboratuvar alt yapısına yatırım yapan BTM, yurtiçi-yurtdışı büyük yatırımlarıyla ülkemizin haklı gururu oluyor. Aldığımız bu ödül de bunun göstergesi oldu. Bundan aldığımız güçle üretim ve yatırım faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Twin Towers Samsun Konutları’nın Tercihi BTM Oldu
Samsun’un en prestijli projelerinden olan Twin Towers Samsun, yüzde 86’sı yeşil alan olmak üzere toplam 11 bin metrekare alan üzerinde tasarlanmış. Kapalı ve açık otoparkları, sosyal alanları, kapalı ve açık yüzme havuzları, spor merkezleri gibi ortak alanları olan 106 konutluk projenin yeşil çatıları ve su yalıtımları BTM’nin ürün ve sistemleri uygulanarak yapıldı. BTM’nin Samsun bayisi Teknik Yapı tarafından yapılan uygulama başarıyla tamamlandı. Bahçe çatılarda bitki köklerine dayanıklı su yalıtım membranı BTM Botanik PP3000, BTM 20 mm’lik yeşil çatı drenaj levhası gibi ürünler kullanıldı. Projenin diğer alanlarındaki su yalıtımları için ise BTM Polibit PP 3000, çatılar için ise Poliroof PR4500 ürünü tercih edildi.

28 Mart 2016

Geri