E-dergi
e-dergi
Haberler

Ekobord, Yapı Fuarı'nda Yeni Ürününü Görücüye Çıkardı

Vefa Holding şirketlerinden Ekobord, yeni ürünü Ekobord Flat'i tanıtmak amacıyla 10-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 39. Yapı Fuarı'na katıldı.

Ekobord Flat’ı doğal, boyalı ve desen baskılı seçenekleri ile ürün gamına ekleyen Ekobord, cephe sistemleri için çok daha uzun ömürlü ve daha ekonomik bir ürün geliştirmiş oldu. Yeni ürünle birlikte vidalı, askılı, perçinli ve yapıştırmalı olarak isimlendirilen dört farklı montaj sistemi de geliştirildi.
Ekobord Genel Müdürü Ali İhsan Sağlamkaya, Ekobord’un Ar-Ge çalışmaları sonucunda, mevcut üretim proseslerinde değişikliğe giderek ve özel işlemler uygulayarak ürettiği yeni ürünü Ekobord Flat ile düz yüzeye sahip katma değerli cephe malzemelerine alternatif olabilecek bir ürün ortaya koyduğunu söyledi. Sağlamkaya, Ekobord Flat ile ilgili şu bilgileri verdi: “Ekobord olarak dış cepheler için ürettiğimiz ahşap, taş, çizgi ve sıva desenli fibercement levhalarımız ile sektörde zaten iddialı bir konumdaydık. Yeni ürünümüz düz yüzeyli EkobordFlat ile cephe sistemleri için çok önemli bir alternatif ortaya koymuş olduk. Ekobord Flat üretim tesisindeki püskürtme yöntemiyle yapılan boyama işlemi sayesinde şantiyedeki boyama işlemini ortadan kaldırdı. Yeni boyama teknolojimiz, şantiyedeki boyama işlemi ile kıyaslanamayacak kalitede bir yüzeyin elde edilmesini de sağlıyor. Bunun yanında istenen herhangi bir resim ya da deseni yeni ürünümüzün üzerine uygulayabildiğimiz bir teknolojiye de sahibiz. Bu teknoloji sayesinde yüksek çözünürlüklü bir resmi cephenin tamamına uygulayabiliyoruz.”

Ön Üretimli Yapı Çözümlerini Birleştiren Vekon, Sektörde İddiasını Artırdı
Prefabrike yapı, yaşam konteyneri, hafif çelik yapı ve yapısal çelik binaların tasarım, üretim ve uygulama süreçlerini anahtar teslim hizmet modeliyle tek başına üstlenen Vekon, Yapı Fuarı’nda yerini aldı. Ön üretimli yapı çözümleriyle Vekon, işçi kamplarından sosyal konutlara, toplu konutlardan sosyal tesislere, ticari binalardan depo ve hangarlara, modüler yaşam ünitelerinden sanayi tesislerine, çok katlı binalardan spesifik tasarımlı binalara kadar çok geniş bir alanda faaliyet gösteriyor.
Vekon Genel Müdürü Özgül Yücel, bugüne kadar 100’e yakın ülkeye çözümlerini ulaştırdıklarını belirtti. Global bir çözüm ortağı olduklarının altını çizen Yücel, “Grubumuzun ön üretimli yapılar alanındaki faaliyetlerini tek bir çatı altında toplayarak tüm enerjimizi bir araya getirdik. Bu sinerji ile birlikte daha işlevsel bir yapıya kavuştuk ve müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına aynı anda cevap verebilecek duruma geldik” dedi.
Vekon’u rakiplerinden ayıran en önemli unsurlardan biri olarak çözümlerini anahtar teslim sunmasını gösteren Özgül Yücel, projelerin tasarım, üretim, montaj ve lojistiğini tek başına üstlenerek sürecin her aşamasının birbirine entegre ilerlemesini sağladıklarını söyledi. Entegre üretim anlayışının şantiye sahasında yaşanabilecek uyumsuzlukların önüne geçtiğini ifade eden Yücel, böylece üstlendikleri projeleri rekor sürelerde teslim edebildiklerini vurguladı.

23 Mayıs 2016

Geri