E-dergi
e-dergi
Haberler

Terraco, Türkiye'de Hedef Büyüttü

Boya ve Yapı Kimyasalları sektörünün öncü firmalarından Terraco, Türkiye'de hedef büyüttü.

Dünyada 14 ülkede 17 üretim tesisi ile hizmet veren Terraco Group, 1988 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 1980 yılında İsveç’te faaliyetlerinde başlayan ve dünya markası olmayı başaran şirket, önümüzdeki 5 yıllık süreçte Türkiye’de yatırımlarını arttırarak yüzde 400 büyüme oranına ulaşmayı hedefliyor. Grup olarak 3 binden fazla çeşitte ürünü bulunan şirket, Türkiye’de 250 farklı ürün gamı ile hizmet veriyor.
28 yıldır Türkiye’de Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan şirket, Türkiye’de 100’ün üzerinde bayisi ve 200’ün üzerinde de kayıtlı uygulama bayisi ile yer alıyor. 81 ilin tümünde olan ilçelere dahi ulaşabilen bir marka olma yolunda emin adımlar ilerleyen grup, beş yıllık genişleme planı kapsamında farklı illerde yatırım yapmayı hedefliyor.
Teracco Genel Müdürü Bulut Uzun, ısı yalıtım sektörünün yarattığı istihdam ve iş hacminin yanında ülke ekonomisi ve ülkenin büyümesinde öncelikli sektör olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Ülkemizde mevcut yapı stoğunun yalnızca yüzde 10-15’inin ısı yalıtımına sahip olduğuna dikkat çeken Uzun, ülkede tüm binaların ısı yalıtımı tamamlanmış olsa her yıl ithal edilen enerjiden yapılacak toplam tasarrufun 10 milyar dolar civarında olacağını söyledi.
Konforlu ve sağlıklı bir yaşam alanı yaratılması, enerji kaynaklarının korunması, hava kirliliğinin azaltılması, binaların korunması, ısıtma ve soğutma giderlerinin düşürülmesini sağlamanın optimal bir ısı yalıtımının en önemli avantajlarından olduğunu ifade eden Uzun, “Nüfus artış ve kentleşme hızını düşündüğümüzde inşaat sektörünün önümüzdeki 10 yıl içinde lokomotif sektör olma özelliğinin devam edeceğini öngörüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Terraco Superwood ile Ahşap’ın Doğallığı Mekanlarda
Dış cephelerde yeni ürünleriyle trend yaratan Terraco’nun sektöre kazandırdığı ahşap görünümlü, akrilik esaslı boyası Superwood, yüksek kalitede, su bazlı dekoratif bir cephe boyası. Superwood ile özgün ve dayanıklı aynı zamanda doğal, zarif ekonomik mekanlar yaratılabiliyor.
Yaşam alanlarına ahşap görünümü vadeden Terraco Superwood serisi, hava koşullarına karşı dirençli ve her türlü iklim koşuluna dayanıklı. Kullanıldığı yüzeylerde uzun süre kir tutmayan Superwood’da 13 standart renk seçeneği söz konusu iken, özel çalışmalar çerçevesinde renk seçeneği sonsuza uzanıyor. Superwood macun uygulaması yapılmış duvarlarda ideal bir cephe boyası olup, birçok prestijli projede tercih ediliyor.

23 Mayıs 2016

Geri