E-dergi
e-dergi

Sektörden

Olimpiyatların Drenaj Tercihi Yine ACO


Olimpiyat Oyunları’na 1972’den beri 11. kez su yönetiminde farklı çözümlerle altyapı sağlayan ACO, Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen 2016 Olimpiyat Oyunları için stadyum ve şehir altyapısında profesyonel drenaj sistemleri sağladı.
Olimpiyat Ateşi ile aydınlanan Maracana Stadyumu’nun girişi, ACO’nun yüzlerce metre Polimer Beton Drenaj Kanalları ile hazırlandı. Dış yüzeylerin su drenajı için üretilen Polimer Beton Drenaj Kanalları ile suyun sağlıklı bir şekilde toplanması, ürünlerin kolay taşınabilmesi ve hızlı montaj edilebilmesi ile zaman ve işçilikten tasarruf edilmesi amaçlandı.  
ACO, Olimpiyat Merkezleri’nden biri olan Deodoro Kompleksi’nde bulunan BMX Kursu ve Hokey Merkezi ile Olimpiyat Parkı’nda yer alan Tenis Merkezi için drenaj garantisi sağladı.
ACO ürünleri Maua Meydanı ile birlikte Galea Havaalanı’nın havaalanı ve otopark alanında, hızlı otobüs yolu Transoesta ve TransOlimpica’da, ayrıca Rio de Janeiro şehrinin batı şehir merkezi ile güneyini bağlayan VLT raylarında da şehre yardımcı olmak için kullanılan anahtar altyapı projelerine dönüşüyor.

Geleceğin Drenaj Standartları Bugünden Kullanıma Hazır
Polimer betondan yapılan ilk drenaj ürünlerini üreten ACO, geleceğin standartlarını da şimdiden kullanıcıların hizmetine sunuyor. ACO, yüksek kaliteli polimer beton ile entegre conta sisteminin birlikteliğinden EN 1433’e göre sınıfında ilk olarak tam yalıtım sağlayan bir ürün ortaya çıkarıyor: “Multiline Seal-in”.
DIN EN 1433 / DIN 19580, Bölüm 9.3.6.’da söz konusu ürün kesitinin ıslak olduğunda 30 dakika ± 30 saniye boyunca su geçirmez olarak kalması olarak tanımlanan “Su Geçirmezlik” standardı, ACO Multiline Seal-in’in 72 saat boyunca test edilmiş su geçirmezlik özelliği ile aşılmış oluyor. Tüm bunların yanında hızlı bir montaj da vaat eden Multiline Seal-in, tam yalıtımdan emin olarak şantiyedeki iş yükünü hafifleten bir katkı sağlıyor. Böylelikle montaj kalitesinden ödün verilmeden hem operasyon hem de kontrol zamanlarından tasarruf edilmiş ve maliyetler azaltılmış oluyor.


Geri
share on twitter share on facebook