E-dergi
e-dergi
Haberler

Çuhadaroğlu Alüminyum'dan 50 Milyon TL'lik Yatırım

Çuhadaroğlu Grup Şirketleri'nden Çuhadaroğlu Alüminyum'un 50 milyon TL yatırım maliyetli fabrika yatırımı, 15 Temmuz'da yaşanan menfur darbe kalkışmasına rağmen planlandığı şekilde ara vermeden devam ediyor.

Ocak 2017 itibariyle devreye alınması planlanan fabrika, üretim kapasitesi ve yüksek üretim hızı ile alanında Türkiye’de ve Avrupa’da sayılı tesisler arasına girecek nitelikte.
Yılda yaklaşık 250 bin metrekare alüminyum doğrama sistemleri, kapı-pencere ve giydirme cephe sistemleri üretimi yapan firma, yeni fabrikası ile üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor. Daha çok istihdam, daha çok üretim ve ihracat parolası ile yola çıkan Çuhadaroğlu Alüminyum, 2023 yılında 200 milyon TL, Çuhadaroğlu Metal şirketi ile birlikte de yaklaşık 500 milyon TL ciro hedefliyor.
Türkiye’de pek çok ilke imza atan Çuhadaroğlu, 62 yıldır alüminyum ve metal sektörlerinde ülkede güvenin sembolü olarak öncü yerini koruyor. Yüksek Mimar Ahmet Çuhadaroğlu tarafından 62 yıl önce temelleri atılan ve çelik yapı elemanları üretimiyle sektöre adım atan Çuhadaroğlu, 1950’li yıllarda 5 kişiyle başlayan, bugün 800 kişi ve işbirliği yapılan firmalarla birlikte 5000 kişiye ulaşan bir istihdam yaratıyor.

5 Ekim 2016

Geri