E-dergi
e-dergi

Sektörden

"Eskimeyen Tuğla ile Yaşayan Meydan" Öğrenci Fikir Projesi Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu


MSGSÜ yürütücülüğünde, Gölpazarı Belediyesi işbirliği ile uygulanan “Köyünü Yaşat Projesi” kapsamında tarihi İpekyolu üzerinde yer alan Bilecik Gölpazarı’nda bulunan tarihi Taşhan’ın çevresinin düzenlenmesi için Işıklar Yapı Ürünleri ana sponsorluğunda tasarım yarışması düzenlendi. Proje kapsamında yapılan yarışma, öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.
Gölpazarı Tarihi Taşhan’da toplanan jüri, Türkiye’nin her yerinden gelen projeleri değerlendirerek dereceye giren projeleri belirledi. Birinci seçilen proje, gelecek sene Işıklar Yapı Ürünleri sponsorluğunda uygulanarak hayata geçirilecek.
Yapı-Endüstri Merkezi’nin de destek verdiği “Eskimeyen Tuğla ile Yaşayan Meydan” Öğrenci Fikir Yarışması’nın ödül töreni, 27 Ekim’de MSGSÜ Oditoryomu’nda gerçekleşti.
Projede dereceye giren öğrenciler yurtdışı ve yurtiçi seyehatleri ile ödüllendirildi. Ödülleri Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk takdim etti. Ödül törenine; çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Ödül töreni öncesinde Doç. Dr. Mustafa Özgünler moderatörlüğünde, Köysel Dönüşüm paneli gerçekleşti. Panelde; Mimar Tuncer Çakmaklı da konu ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Panelin ardından proje yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yarışmada ödüle değer görülen isimler şöyle sıralanıyor:
Birincilik Ödülü: Onur Çoban (Okan Üniversitesi), Dicle Dilan Ergun (Okan Üniversitesi), Fatih Özkaya (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Güneş Karzan (Okan Üniversitesi)
İkincilik Ödülü: Ezgi Aydoğan (Okan Üniversitesi), Berna Eren (Okan Üniversitesi)
Üçüncülük Ödülü: Kemal Yeğin  (Gazi Üniversitesi)
Beyazhane, Işıklar Ekoklinker Güvencesi ile Buluştu
Yatırımını Beyaz İnşaat’ın yaptığı Beyazhane Projesi, Işıklar Ekoklinker 12 ürünü ile buluştu.
Mimari projesi Ankh Mimarlık tarafından gerçekleştirilen Beyazhane Projesi, Kağıthane’nin parlayan yıldızlarından biri olmaya hazırlanıyor. Her aşamasında güvenlik ve sağlamlık temelleri olan projede, doğal ve sağlam bir malzeme olması sebebiyle Işıklar Ekoklinker tercih edildi. Yüksek derecede pişirilmiş kilin dayanıklılığı sayesinde Ekoklinker ile yapıya sağlam ve koruyucu bir duvar oluşturuldu. Ekoklinker içerisinde kullanılan mineral yün sayesinde de ısı yalıtımı sağlandı. Ayrıca Işıklar Ekoklinker ürününün yoğun yapılı olması sebebiyle duvarlarda gerçek ses yalıtımı da oluşturuldu. A1 sınıfı yanmaz Ekoklinker ile proje daha güvenilir ve sağlam bir hal almayı başardı.

Geri
share on twitter share on facebook