E-dergi
e-dergi

Sektörden

Türk Ytong 53. Yılını Kutladı


Türk Ytong’un 53. kuruluş yılı, 5 fabrikasında düzenlenen törenlerle kutlandı. Şirket kurucuları, ortakları, yönetici ve çalışanlarının bir araya geldiği törenlerde uzun yıllar Ytong’a hizmet veren çalışanlara kıdem ödülleri verildi.
Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar törende yaptığı konuşmada “Bundan tam 53 yıl önce Türkiye’ye kazandırılan bu büyük eserin bugün ulaştığı seviye hepimize gurur veriyor. 2016 yılında toplam 30 milyon Euro yatırımla devreye aldığımız dünyanın en modern Ytong fabrikası olan Çatalca fabrikamız ile kapasitemizi 2,5 milyon metreküpe çıkardık ve Ytong üretiminde ülkemizi dünya liderliğine taşıdık. Başarılarımızın her geçen yıl katlanarak artması bize gurur veriyor. Özveriyle çalışan Ytong ailesinin daha nice başarılara imza atacağına inanıyorum” dedi.
Törende konuşan Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel ise “53. yılımızı kutladığımız bugün hep birlikte sektörümüze ve ülke ekonomimize kattığımız değerlerle gurur duyuyoruz. 2017’de yeni ürünlerimiz ve çalışmalarımızla liderlik çıtasını daha da yükseğe taşıyacağız” dedi.

Multipor, Türk Ytong ile Artık Türkiye’de
Türk Ytong, ilklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Almanya’daki Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilen, NaturePlus ve IBU (Alman Yapı ve Çevre Enstitüsü) EPD sertifikalı “Multipor Isı Yalıtım Levhası” artık Türkiye’de. Türk Ytong’un Çatalca’daki yeni tesisinde üretimine başlanan mineral esaslı Multipor Isı Yalıtım Levhası, yüzde 100 yangın dayanımı ve maksimum enerji tasarrufu ile dikkat çekiyor.
Ytong tarafından Almanya’da geliştirilen ve Avrupa’da tercih edilen mineral esaslı Multipor Isı Yalıtım Levhası, yapı ömrü boyunca ısı yalıtım özelliğini kaybetmiyor; yangına karşı yüzde 100 güvenli, darbeye dayanıklı ve nefes alan bir ısı yalıtım çözümü sunuyor.
Türk Ytong’un Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, Multipor ile enerji verimliliği ve yangın güvenliği konularında tüm beklentilere yanıt vereceklerini söyledi.
Türk Ytong’un Çatalca fabrikasında ileri teknoloji ile üretimine başlanan Multipor Isı Yalıtım Levhası, tamamen doğal hammaddeler olan kum, kireç, çimento ve su içeriyor.

Geri
share on twitter share on facebook