E-dergi
e-dergi

Sektörden

Baumit "Suyun Donma Riski"ne Dikkat Çekiyor


Baumit, dış cephe ısı yalıtım sistemlerinden zemin sistemlerine, cephe kaplama ve boyalarından sıva sistemlerine kadar farklı ürün grupları ile hemen her ülkede projelerin kalitesine güvenerek tercih ettiği bir marka. Baumit İnovasyon Merkezi, ürünlerin her ülkenin koşullarına yanıt verebilecek ortak bir reçetede ve belli bir kalite standardında olması yönünde çalışmalarını sürdürüyor.
Bir ürünün geliştirilmesi ne kadar önemli ise, uygulamasının doğru yapılması da ürünün performansı ve yapıyı korumaya yönelik katkısını kadar yükseltiyor. Bu nedenle Baumit Türkiye; kış aylarında azalan hava sıcaklıkları ile birlikte ürün uygulamalarında hassas bir noktaya dikkat çekiyor: “suyun donma riski”.
Dış cephe ısı yalıtım sistemlerinden zemin sistemlerine kadar içerisinde su bulunan tüm ürünlerde belirtilen ısı değerlerinde uygulama yapılması son derece önemli.
Özellikle yapıların dış cephe korumasını sağlayan ve enerji tüketimini en aza indirmeyi amaçlayan dış cephe ısı yalıtım sistemlerinde bu konu daha da önem kazanıyor. Çünkü uygulamada yaşanacak sorunlar performansın düşmesine, sonrasında ise farklı sorunların yaşanmasına yol açabiliyor.
Küresel iklim değişiklikleri nedeni ile daha zor kış ve yaz koşullarında ürün uygulamaları yapılmak zorunda kalınıyor. Bu nedenle Baumit Türkiye, içerisinde su bulunan ya da suyla hazırlanan tüm ürünlerde uygulama yapılacak ortam sıcaklığına ve yüzey sıcaklığına dikkat edilmesi gerekliliği üzerinde duruyor. Çünkü bu ürünlerde suyun sıvı halden katı hale geçişin başlangıç sıcaklığı olan +4 derece ile suyun gaz haline başlangıç sıcaklığı olan +35 derece kritik değerler.

Dış Cephelerde Değişime Hazır Olun: Baumit Creativtop
Dış cephelere sadece doğru renk tonu seçimi ile farklı bir görünüm kazandırmanın ötesinde, yeni doku alternatifleri ile farklı karakterler de katılabilir. Bugüne kadar geliştirilmiş en inovatif doku alternatiflerini barındıran Baumit CreativTop, sınırsız tasarım imkanı ile yaratıcılığı ön plana çıkarıyor.
Sunduğu çok yönlü uygulamalarla 752 farklı renk tonu alternatifine ve yaratıcı kombinasyonlara imkan sağlayan Baumit CreativTop dış cephelere; mükemmel renk dayanıklılığı ve UV’ye karşı direnç, iklim etkilerine karşı direnç, ısı yalıtım sistemlerine uygunluk, tek seferde uygulama, yüksek su iticilik gibi avantajlar da sunuyor.
CreativTop, tüm yapılarda ısı yalıtım sistemleri, eski ve yeni uygulanmış mineral esaslı sıva, sıva altı harç ve beton üzerinde son kat olarak kullanılabiliyor. Ayrıca organik bağlayıcı sıva altı harçların, kaplamaların veya tamir sıvalarının yüzeyini düzeltmek amacıyla da tercih edilebiliyor.


Geri
share on twitter share on facebook