E-dergi
e-dergi

ÇATIDER'den / Başkan'dan...

Değerli Üyelerimiz,

M. NAZIM YAVUZ
ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı


Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen yeni bir yıla daha her zaman olduğu gibi umutla girdik.

Dünya genelinde ve Türkiye’de zorlu bir dönemden geçiyor olsak bile sektörümüzü büyütmek için kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. 2017 yılında da başarılı bir performans ortaya koyacağımıza inanıyorum.

İnşaat sektörü, 2017 yılında da ekonominin lokomotifliğini sürdürecek. Bu nedenle inşaatın en önemli kollarından biri olan sektörümüz için de dinamik bir yıl olacağına eminim. Tüm hızıyla süren Kentsel Dönüşüm, 2017’de sektörel hareketliliği artıracak olan Enerji Kimlik Belgesi gibi uygulamalar, bu yıl da büyüme hedeflerimize güçlü katkı sağlayacaktır. Kentsel Dönüşüm, önümüzdeki 10-20 yılı kapsayan bir süreç. Enerji Kimlik Belgesi de bu yıldan itibaren öne çıkacak. Sektör olarak bu hareketliliği en verimli şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.

ÇATIDER olarak, sektörün gelişmesine, ihtiyacımız olan vasıflı işgücünün artmasına büyük önem veriyoruz. Bu amaç doğrultusunda çok kapsamlı eğitim çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl, bu alanda bir ilke imza atarak inşaat sektörünün ilk uzaktan eğitim sistemi olan Yapı Okulu’nu hayata geçirdik. E-öğrenme projesi olan Yapı Okulu, çatıcılık mesleğine adım atmaya hazırlanan ve mesleğini geliştirmek isteyen ustalara ücretsiz eğitim imkânı sunuyor.

Yapı Okulu, Türkiye’deki koşullara uygun çatı sistemlerinin tasarımından teslimine kadar geçen tüm süreçleri kapsıyor. Bu eğitimlerin arasında teorik derslerin yanında uygulamaya yönelik süreçler de anlatılıyor. E-öğrenme sistemi sayesinde kendi müfredatına paralel olacak şekilde dersleri takip eden öğrencilerin sınavlarındaki başarı performansları da artacak. Yapı Okulu, 6’sı uygulamalı teorik eğitim olan toplam 19 dersten oluşuyor.

Yapı Okulu, kademeli olarak tüm yapı sektörüne de katkı sağlayacak. Mimarlar, proje büroları, distribütör, bayi ve uygulama yapan firmalar ile mimarlık öğrencileri de uygulamadan faydalanacaklar. Böylece, çatı sektörünün gelişmesi ve kalifiye işgücünün artması için çok önemli bir adım daha atmış olduk. Yapı Okulu, 2017’de ivme kazanarak sektörel gelişime güç katacak.

2017 yılının ülkemize ve sektörümüze hayırlı olması dileğiyle.

Geri
share on twitter share on facebook