E-dergi
e-dergi

Sektörden

Kılıçoğlu 90. Yılını Kutluyor


Hem ülkesinin hem de sektörünün tarihine tanıklık etmiş, sürekli gelişimi ve yeniliği kendine ilke edinmiş bir marka; 90 yıllık bir başarı öyküsü… 1927 yılında Eskişehir’de kurulan Türkiye’nin ilk kiremit fabrikalarından olan Kılıçoğlu günümüzde yapı sektörünün önderleri arasında yer alıyor.
Kılıçoğlu bu yıl 90. Kuruluş yılını kutluyor.  Kurulduğu günden bu yana sektörde ilkleri gerçekleştiren Kılıçoğlu 1927’den günümüze milyar adetten fazla kiremit üretimi gerçekleştirdi, yaptığı sürekli araştırma ve geliştirme çalışmaları neticesinde ürünlerinde ve hizmetlerinde çeşitlilik sağlarken, yapı sektörünün önde gelen ve lokomotif isimleri arasında yer aldı. Mevcut tesisleriyle yıllık 8 milyon metrekare çatıya hizmet verebilecek kapasiteye sahip firma, Eskişehir’de bulunan, mikronize hammadde teknolojisinde üretim yapabilen, tam otomatik fabrikası ile Türkiye’nin en modern kiremit üretim tesislerinden birine sahip.
Kılıçoğlu, Megaron Çatı Teknolojileri markası ile müşterilerine anahtar teslim, garantili çatı inşası deneyimi sunuyor. Kılıçoğlu sadece üretimi ile değil çatı ile ilgili sunduğu hizmetle de sektörde fark yaratıyor.
Kılıçoğlu, geri dönüşebilen çevreci ürünleri, havayı temizleyen çatı çözümleri ve teknolojisi ile çevreye duyarlı bir firma. 2016 yılında Yılın Çatı Kaplama Malzemesi ödülüne layık görülen Ecotitanium kiremit, havadaki zararlı hava kirleticilerini yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata dönüştüren teknolojisi ile sektöründe bir ilk. 21 Şubat tarihinde Eskişehir’de düzenlenen ilk etkinlikte Anemon Otel’de Eskişehirli müteahhit ve yapı sektörü temsilcilerine verdiği bir yemekle kutlamalara start veren Kılıçoğlu 90. kuruluş yılını yıl içerisinde farklı etkinliklerle kutlayacak.


Geri
share on twitter share on facebook