E-dergi
e-dergi

Sektörden

Baumit Türkiye İş Ortakları Zirvesi, Kıbrıs'ta Düzenlendi


Bu yıl beşincisi düzenlenen Baumit İş Ortakları Zirvesi 17-19 Şubat 2017 tarihleri arasında Kıbrıs Elexus Hotel’de gerçekleştirildi. 150 kişinin katıldığı zirvede, 2016 yılı değerlendirilirken, 2017 yılı hedefleri paylaşıldı.
Baumit Global Bölge Satış Direktörü Christian Oberleitner’in de katıldığı zirvenin açılış konuşmasını yapan Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, Türkiye pazarında 10 yılı geride bırakan Baumit’in yükseliş grafiği üzerinde durdu. 2006 yılında pazara girdiklerini, 2008 yılında Gebze üretim tesisinin; 2011 yılında da likit üretim tesisinin açıldığını hatırlatan Özdayı, 2011 yılından bu yana ciro bazında yüzde 72, tonaj bazında ise yüzde 96 oranında büyüdüklerini belirtti.
2017 yılında inşaat sektöründeki büyüme beklentileri ile orantılı olarak Baumit’in hedeflerini belirlediğini aktaran Özdayı, 2017 yılı sonunda ciro bazında yüzde 35, tonaj bazında ise yüzde 15 büyüme öngördüklerini kaydetti. Atalay Özdayı, özellikle Ankara bölgesinin büyüme planları kapsamında Konya ve Kayseri’de bayi yapılanmasına gidileceğini; Ege bölgesinde ise İzmir ve Manisa illerine odaklanılacağını söyledi.

Yapılara Doğru Yalıtım Seçeneği Baumit’te
Uzmanlığı, geliştirdiği ısı yalıtım sistemleri, yenilikçi özellikleri ve kalitesiyle Baumit; yapıların ihtiyaçlarına doğru seçenekler sunmayı amaçlıyor. Baumit; enerji verimliliği, sağlık, konfor, uzun ömür, vb. beklentilere, geliştirdiği dört farklı sistemle yanıt veriyor.
Her ülke ve iklim tipine göre test edilerek, Avrupa Teknik Onay Belgesi kalite ve standartlarına (ETAG 004) uygun bir şekilde üretilen Baumit Isı Yalıtım Sistemleri, yalıtımın bina ömrü boyunca sağlıklı bir performans göstermesi üzerine geliştiriliyor. Open Sistem, Power Sistem, Star Sistem ve Pro Sistem müstakil konutlardan karma projelere kadar farklı bileşenleri ile hedefi aynı, içeriği farklı özellikler sunuyor.

Renkli Bir Yıl için Aradığınızdan Fazlası Baumit’te
Dış cephe ısı yalıtım sistemleri kadar dış cephe boya ve kaplamlarında iddialı bir ürün çeşitliliğine sahip olan Baumit Türkiye, Baumit’in bulunduğu 30’dan fazla ülke için rol model olmaya devam ediyor. Baumit ülkeleri içerisinde Avusturya dışında boya üretimi yapılan tek tesis olan Baumit Türkiye tesisleri, Avrupa standartlarında üretilen ürünleri ile dış cepheleri şekillendiriyor, renklendiriyor ve 30 yıla kadar koruma altına alıyor.


Geri
share on twitter share on facebook