E-dergi
e-dergi

Sektörden

Tezcan, İstihdama Devam Ediyor


Geçen yıl yaptığı yeni ürün ve tesis yatırımı kapsamında devreye giren hatlar için sıfırdan mavi yaka kadrosu oluşturan, Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ilk yassı mamul üreticisi Tezcan, 2017 yılında da personel alımına devam edecek. Marka, bu sene içinde mühendis ve yönetici pozisyonlarında istihdam sağlayacak.
110 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 210 bin metrekarelik alana yayılan fabrikalarına kattıkları dördüncü tesis için personel alımına bu yıl da devam edeceklerini anlatan Tezcan Direktörü Asiye Ay Çelik, “Geçen yıl bizim için yatırımların yılıydı. Korozyon dayanımı ve aşınma direnci yüksek, ekonomik, uzun ömürlü yeni ürünümüz GALVALUME’u ekonomiye kazandırdık. Bu yeni yatırımımız ve ek tesisimiz için yaklaşık 145 kişilik yeni istihdam sağladık. Çalışan sayımızı 465’den 610’a çıkarttık” dedi.
2017 yılında yönetici ve mühendis pozisyonları için alım yapacaklarına değinen Çelik, “Büyüme planlarımıza paralel olarak işe alımlarımızı sürdürüyoruz. Yeni yatırımlarımızla devreye alınan hatlara sıfırdan mavi yaka kadrosunu oluşturduk. Yılın kalan döneminde ise üretim hatlarına mühendis ve büyüyen organizasyonel yapıya destek için yönetici pozisyonlarında alım yapacağız” şeklinde konuştu.


Geri
share on twitter share on facebook