E-dergi
e-dergi

Sektörden

Knauf'tan Türkiye'ye Yeni Yatırım


Knauf, beşinci üretim tesisi kararıyla Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Ülkemizde Ankara’da iki, İzmit’te ve Eskişehir’de birer fabrikası bulunan, alçı ve alçı plaka başta olmak üzere yapı malzemeleri sektöründe hizmet vermeyi sürdüren Knauf, beşinci fabrikasını da Osmaniye’de kurmayı planlıyor.
Dünyada 220’den fazla üretim tesisi bulunan ve 160’ı aşkın ülkede satış hizmeti veren Knauf, Türkiye’de kuracağı beşinci üretim tesisinin haberini, bayileri ile Ankara Bilkent Otel’de 6 Şubat tarihinde gerçekleştirdiği organizasyonda paylaştı. İki yüzü aşkın bayinin katıldığı toplantıda beşinci üretim tesisinin kurulacağının bilgisini veren Knauf yönetimi, Türkiye’ye güvendiklerini ve Türkiye’nin gelişmesine destek vermekten büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.
“Knauf Türkiye’ye Türkiye Knauf’a Güveniyor” mottosuyla düzenlenen organizasyonda, Knauf Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Isabel Knauf, Knauf Türkiye Genel Müdürü Orhan Düzgün ve Türkiye Satış Müdürü Emre Eker yapılan sunumlarda söz aldı. Yaptıkları sunumlarda ekonomik gelişmelerin sektöre ve Knauf’a etkisine de değinen konuşmacılar, Knauf olarak bayileriyle beraber her geçen gün biraz daha büyüdüklerini sözlerine eklediler. Konuşmaların sonunda fabrika haberini 3D teknolojisi kullanılarak oluşturulan bir animasyonla bayileriyle paylaşan Isabel Knauf ve Orhan Düzgün, bu yeni yatırımın Knauf’un Türkiye’deki başarısını bir kez daha perçinlediğini dile getirdiler.
Osmaniye’de hayata geçirilmesi planlanan yeni üretim tesisinin kapasitesi ve teknolojisiyle global Knauf standartlarında tasarlandığını belirten Knauf yönetimi, yapı malzemeleri sektörüne yeni çözümler sunmaya devam edeceklerine ve her zaman olduğu gibi çağdaş yaşam alanları sağlamak konusunda öncü olacaklarına sözlerinde değindiler.
Yeni kurulacak fabrikanın, bu bölgede bulunan insanlara yeni istihdam sağlayacak olmasından da büyük memnuniyet duyduklarını belirten yöneticiler, aynı zamanda fabrikanın Türkiye’den Ortadoğu’ya yapılacak olan ihracatta da bir kapı görevi göreceğini sözlerine eklediler.
Günün erken saatlerinde başlayan ve her dakikası farklı etkinliklerle programlanan organizasyon, bayiler ve Knauf için verimli geçti. Organizasyon gala yemeği de Selami Şahin’in sahne performansıyla devam etti.


Geri
share on twitter share on facebook