E-dergi
e-dergi

Sektörden

Mersin Şehir Hastanesi, Çuhadaroğlu'na Emanet


Mersin Şehir Hastanesi’nin doğrama ve cephe çözümleri için Çuhadaroğlu sistemleri kullanıldı.
Yüklenici firması Dia Holding olan projenin mimari çizimlerini N.K.Y. Mimarlık ve Mühendislik gerçekleştirdi. Ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, doğumhane, yeni doğan üniteleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü, acil müdahale gibi bölümlerden oluşan entegre sağlık tesisinde, günde 4 bin kişiye sağlık hizmeti verilecek.

Türkiye’nin ilk şehir hastanesi ünvanına sahip, yenilikçi bir sağlık turizmi başlatmayı hedefleyen hastane projesinin cephe çözümlerinde Çuhadaroğlu’nun, Mikro Kondens Kanalı özelliği ile yapı içerisine hiçbir durumda su girişine izin vermeyen MN 50 Giydirme Cephe Sistemi kullanıldı. Projenin estetik görüntüsüne uyumlu, konforu da beraberinde sağlayan, enerji tüketimini ciddi ölçüde azaltarak projelere uygun geniş kapsamlı uygulama seçenekleri sunan ST 70 Isı Yalıtımlı Pencere ve Kapı Sistemi, projenin Çuhadaroğlu doğrama çözümlerindeki en uygun sistemi olarak tercih edildi.

Kârını Artıran Çuhadaroğlu Yine Temettü Dağıtacak
2016 yılının Şubat ayında başarılı bir halka arz gerçekleştiren Çuhadaroğlu Metal San. ve Paz. A.Ş. (CUSAN) 2016 yılında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen konsolide karını geçen yıla göre yaklaşık yüzde 43 artırarak 32,6 Milyon TL’ye çıkarmayı başardı.
Şirket Yönetimi Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla; 1 TL nominal değerli pay başına brüt 0,1684 lira, net 0,1431 lira nakit kar payının ödenmesi hususunun Genel Kurul’a önerileceğini duyurdu. Çuhadaroğlu Metal geçen yıl da ortaklarına aynı tutarda temettü dağıtmıştı.


Geri
share on twitter share on facebook